Test výkonu Nokia X30 5G – zvládá i ty nejnáročnější mobilní hry?

Společnost HMD Global na náš trh přinesla nový mobil Nokia X30 5G. Nejedná se o žádný vlajkový model, ale o model zapadající do střední třídy. O výkon mobilu se tedy stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, 8 GB RAM a na náš trh se dostala lepší verze s 256 GB interním úložištěm. Má konečně i rychlejší 90 Hz OLED displej.

Nokia X30 5G se mi dostala do rukou a byl jsem zvědav, jak si poradí s těmi nejnáročnějšími mobilními hrami. Vlastně Snapdragon 695 mám moc rád, protože je výkonný a poměrně úsporný. Je také podporován ze stran vývojářů mobilních her aplikací, což není samozřejmé u každého mobilu s MediaTekem nebo Exynosem.

Testy v AnTuTu Benchmark, AnTuTu Storage Test a Geekbench 5

Do mobilu jsem nainstaloval nejnáročnější mobilní hru současnosti, a tou je pochopitelně Fortnite. O této hře je také známo, že není zrovna dobře optimalizovaná a mnoho mobilů i v této cenové kategorii má s ní problémy. To se však naštěstí netýká Nokie X30, a hraní hry je možné na střední grafické nastavení se 30 FPS. Apex Legends je možné hrát na vysoké grafické nastavení se 30 FPS nebo střední (Normal) se stabilními 50 FPS.

Řekl bych, že výkon je na tom vzhledem k ceně dobře a náročné hry si zahrajete. Výrobce si také výborně poradil s chlazením procesoru. I po delším hraní Fortnitu s maximálním jasem displeje teplota vyšplhala na 40 °C, což je slušné. Na některých mobilech mi teplota během hraní často vyšplhá i nad 50 °C.

Maximální grafické nastavení Fortnite
Apex Legends na střední detaily s 50 FPS
Apex Legends – vysoké grafické nastavení se 30 FPS

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*