TCL NXTPAPER 12 je nový Android tablet s 5G a klávesnicí

Již jsem tu psal o novince TCL Book X12 Go. Jedná se o zařízení 2v1, které spojuje svět počítačů a tabletů. Představen byl však i další tablet s klávesnicí a touchpadem, a to TCL NXTPAPER 12 Pro. Ten se vlastně modelu Book X12 Go opravdu hodně podobá. Nemá však desktopový systém Windows 11, ale použit byl Android 12.

Tablet TCL NXTPAPER 12 Pro byl představen ve dvou verzích, a to Wi-Fi a 5G. Za 5G si zájemci však budou muset připlatit a cena byla stanovena na $549, zatímco Wi-Fi verze se bude prodávat za $499. V běžném prodejním balení se nachází pero E-Pen, nabíjecí daptér s kabelem a spona pro vyjmutí slotu se SIM. Na vybraných trzích bude v prodeji balení s klávesnicí a touchpadem.

TCL u tohoto tabletu použil barevnou variantu Navy Blue a celkové rozměry tabletu činí: 279,04 x 192,49 x 6,9 mm. Váha se pak pohybuje kolem 599 gramů. Na čelní straně se nachází velký 12,2palcový IPS displej s 2K rozlišením (2 160 x 1 440 px) a 60 Hz obnovovací frekvencí. Podporováno je také využívání pera s magnetickým uchycením. V rámu tabletu se nachází výdechy čtyř stereo reproduktorů a dva mikrofony. Přední kamera má rozlišení 8 Mpx a zadní pak 13 Mpx s podporou pořizování videa ve Full HD.

O výkon tabletu se stará procesor MediaTek MT8771 a přítomny jsou i paměti 8 GB RAM. Interní úložiště má kapacitu 256 GB a v případě potřeby je možné sáhnout pro paměťových kartách microSDXC. Konektivita je také vybavena slušně a připojit se lze ke standartním sítím 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi sítím (Wi-Fi 5). U 5G verze je možné vložit do tabletu SIM kartu a využívat mobilní data.

TCL udává slušnou 13hodinovou výdrž na jedno nabití během aktivního používání, který zajistí akumulátor s kapacitou 8000 mAh. Nabíjení pak probíhá skrze konektor USB-C a podporováno je nabíjení s maximálním výkonem 18 W.

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*