TCL Book X12 Go je nové 2v1 zařízení s Windows 11

Výrobce TCL na veletrhu CES 2023 představil svá nová zařízení, mezi kterými se nachází i zajímavé zařízení 2v1 TCL Book X12 Go se systémem Windows 11. Zařízení můžete používat jako tablet, ale díky připojení klávesnice s touchpadem a desktopovém systému Windows i jako menší pracovní notebook. Prodávat se začne později tohoto roku. Přesné datum a česká cena nebyla prozatím oznámena.

 

Obsah prodejního balení

Obsah v balení se může na jednotlivých trzích lišit. V současné době není jasné, co k zařízení dostanou čeští uživatelé.

  • Standartní balení: odnímatelná klávesnice s touchpadem, nabíjecí adaptér, kabel, spona pro vyjmutí SIM
  • Pro vybrané trhy: pero E-Pen, 2v1 stojan a kryt

 

Konstrukce a displej

Zařízení má rozměry: 280,54 x 194,58 x 6,9 mm a váží jen 599 gramů. Představeno bylo jen v jedné barvě, a to Navy Blue. Přítomny jsou hardwarových tlačítka pro regulaci hlasitosti, nabíjecí konektor USB-C a piny pro připojení klávesnice s touchpadem.

Čelní plocha nabízí 12,2palcový dotykový IPS displej s 2K rozlišením (2 160 x 1 440 px). Displej má poměr stran 3:2, 60 Hz obnovovací frekvenci a podporuje pero E-Pen s magnetickým úchytem.

 

Výkon a nabíjení

V útrobách TCL Book X12 Go je procesor Qualcomm Snapdragon 7c Gen2, grafický čip Adreno 618 s oznámeny jsou hned dvě konfigurace. Jedna má 4 GB RAM se 128 GB interním úložištěm a druhá pak 8 GB RAM s 256 GB interním úložištěm. Paměťové karty microSDXC jsou podporovány.

Akumulátor má kapacitu 30 Wh a slibuje až 14hodinovou výdrž na jedno nabití. Nabíjení probíhá skrze oboustranný konektor USB-C a podporováno je nabíjení s maximálním výkonem 30 W.

 

Konektivita a fotoaparáty

Milým překvapením je slot pro nanoSIM kartu a zařízení podporuje mobilní LTE sítě. Připojeni k internetu tedy můžete být kdekoliv. Dále se lze připojit ke standartním 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi sítím (Wi-Fi 5). Pro bezdrátová sluchátka a jiná zařízení poslouží Bluetooth 5.1.

Fotoaparáty jsou u všech tabletů spíš jen pro videohovory a skenování QR kódů. TCL Book X12 Go má vzadu 8 Mpx a vpředu 5 Mpx snímač.

Zdroje: TZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*