Jak v bezplatném Spotify “blokovat” reklamy? (Android)

Spotify je nejpopulárnější streamovací službou, kde můžete své oblíbené interprety poslouchat i zcela zdarma. Musíte však překousnout reklamu a pochopitelná omezení v playlistech a dalších. Občas jsou tato omezení sice drobná, ale pro každodenní používání nepříjemná. Je tedy dobré si za pár Kč měsíčně platit prémiové Spotify.

Pro platformu Android existuje již pár let pirátská verze Spotify v podobě APK souboru. Jedná se o upravenou oficiální aplikaci, kde jsou blokované reklamy a zpřístupněny některé prémiové funkce. Našel jsem však aplikaci Ad Free, což není tak úplně AdBlock a ve skutečnosti reklamy ve Spotify neblokuje. Umí je však úplně ztlumit a otravné reklamy tedy vůbec neuslyšíte. V nastavení aplikace si však i můžete vybrat, co má aplikace během přehrávání reklam dělat.

Aplikace byla testována na Nokii 8.1 s čistým Androidem, kde vše fungovalo okamžitě bez sebemenšího problému. U mobilů s nadstavbou: HTC U12+ a Huawei P30 Pro byl po instalaci Ad Free nutný restart mobilu.

Notifikace oznamující tlumení reklamy – Nokia 8.1

 

 

Nejdříve zamyšlení…

Služba Spotify musí platit své vývojáře, nemalé poplatky za práva a má mnoho jiných nákladů, které jsou nutné pro její provoz… Je tedy dobré se zamyslet, jestli přeci jen není dobré si za prémiovou službu platit zanedbatelných pár drobných měsíčně. Tvůrce tím podpoříte a do budoucna budou moci nabídnout různá vylepšení, jejichž vývoj rozhodně není zdarma.

 

Kde aplikaci stáhnu?

Jelikož taková aplikace porušuje podmínky služby Obchod Play, tak se tam pochopitelně nenachází. Musíte si ji stáhnout mimo Obchod Play v podobě APK souboru.

  • Ve svém zařízení musíte mít nainstalované Spotify a musíte být přihlášeni ke svému bezplatnému účtu
  • Do interního úložiště zařízení si ze stránek F-Droidu stáhněte APK soubor aplikace Ad Free. Nebo ji stáhněte rovnou z F-Droid storu (ke stažení).
  • Aplikaci Ad Free spusťte a udělte ji dlouhým stiskem veškerá práva
  • Ad Free po úspěšném udělení práv zavřete a užívejte Spotify bez rušivých reklam

 

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*