Spojení hodinek a zvuku? Proč ne!

Včera večer se konala zajímavá akce, která se pokusila spojit milovníky hodinek a hudby. Měli jsme tak jedinečnou příležitost vyzkoušet poslední super sluchátka  od Sennheiseru a poslechnout si i reproduktory Neumann a ProAc.Obdivovat jsme prý ale měli hlavně luxusní hodinky Union Glashütte Noramis Date Limited Edition. Což nebylo od věci.

Tahle limitka se totiž dočkala pouhých 200 kusů a vypadá opravdu stylově. Nenabídnou sice žádné chytré funkce, ale zato vydrží desítky let a na rozdíl od posledních Apple Watch neztratí z ceny ani halíř. Jen je tedy slabší, že abyste si je mohli pořídit, budete nejspíš muset zapomenout minimálně na jednu pořádnou dovolenou. Na druhou stranu, tahle paráda za 70 000 Kč vás bude těšit dýl.

Parádní poslech

Hlavním lákadlem tak pro mě byly spíš sluchátka a reprosoustavy. Mohli jsme si poslechnout nová uzavřená Sennheiser HD 620 a porovnat je s vyšším modelem HD 660 S2. I když HD 660 S2 mají nepřekvapivě ještě lepší zvuk, HD 620  mě vyrazily dech. Do prodeje by měli jít za necelých 10 000 Kč a nabídnou přitom super detail a na uzavřená sluchátka opravdu parádně vzušný a prostorový projev. Snadno si je tak umím představit jak pro poslech muziky, tak hraní her.

Oproti těm dražším otevřeným budou mít výhodu kdykoli se hodí, že neruším okolí zvukem unikajícím ze sluchátek a naopak i tu, že nikdo nebude rušit mě. A je celkem jedno, jestli zvuky úklidu, za který si přítelkyně zaslouží dík, nebo seriálu, ze kterého mi tečou nervy.

Zajímavé bylo srovnání studiových monitorů Neumann s reprosoustavami ProAc. Když jsme si pustili nějaké metalové pecky, tak vyšlo poměrně rychle najevo, že nahrávky nebývají tak dynamické, jak je třeba ze sluchátek Sennheise HD 660 S2 známe. Analitický zvuk monitorů to ukázal hned. A i když technika na místě říkal, že je možné jejich zvuk doladit dle přání.Nadšený z toho nebyl. A tak musím říct, že pokud chcete, aby vám to doma hrálo hezky, bude šikovnější cílit na hi-fi reprosoustavy jako jsou právě ProAc, nebo třeba naše oblíbené AQ.

ProAc K1 totiž ukázaly, že i ve společnosti bezmála čtvrt století starého zesilovače, který doplnil moderní streamer, zahrají naprosto cokoli. Nešlo přitom o nějaké přibasování nebo extrémní vykrášlení. Jen tam nebyla tak trochu nezábavná chirurgická přísnost. A to se nám jednoduše k domácímu poslechu líbilo víc.

Pořádné audio si podobně jako hodinky drží hodnotu

Všechno, co jsme si na akci vyzkoušeli stálo solidní balík. Ale to už se tak stává. Ostatně i vcelku obyčejný mobil dneska atakuje cenovky kolem 30 000 Kč. I ve srovnání se sluchátky za 9 000 ale poměrně rychle zastará. Vlastně zastará po stránce výkonu rychle i ve srovnání s jakýmikoli lepšími bluetooth sluchátky.

Takové špičkové repráky, zesik anebo hodinky ale vydrží. A když se opravdu zblízníte a koupíte nějakou limitku, tak často na ceně jen porostou.

Panter si prý udělá čas na každého

Akce byla parádní a moc jsme si ji užili. A musím přiznat, že svou roli v tom hrála i místní pohostinost. A i proto vám musím doporučit, abyste poslechovky v Panteru navštívili také.

Před jakoukoli investicí do zvuku je totiž vždycky fajn si sluchátka nebo reprosoustavy poslechnout. Jinak totiž vždycky kupujete tak trochu zajíce v pytli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*