Silence – šifrované end-to-end zprávy přímo v aplikaci SMS zpráv (Android)

Komunikace skrze koncové end-to-end šifrování je stále populárnější. Je to kvůli uchovávání veškerých dat i po smazání z mobilu u aplikací Messenger a spousty dalších. Proto se často využívají aplikace Threema či třeba Babelnet. Služba WhatsApp sice také láká na end-to-end šifrování, ale bohužel nabízí dost podivné podmínky a její  šifrování je tak trošku podvod.

Aplikace Silence nabízí atraktivní řešení pro odesílání bezpečných zpráv. Jedná se vlastně o aplikaci pro odesílání SMS, ale v každé konverzaci vpravo nahoře se nachází ikonka zámku. Na tu stačí klepnout a se zvoleným číslem si vyměnit jedinečné šifrovací klíče. Na obou zařízeních se ikonka zámku uzamkne a to je znamení, že každá odeslaná/doručení zpráva byla bezpečně šifrována.

Vyžádání i šifrování komunikace

 

Celá komunikace tedy vypadá stejně, jak běžné SMS zprávy a to je velmi příjemné. Nejedná se však o SMS zprávy, ale o instant messanging, jak je tomu třeba u WhatsAppu. Pokud je ikonka zámku uzamčena, tak je zpráva skrze internet šifrována a pokud je zámek odemčený, tak se jedná o běžné odeslání SMS zprávy.

Výměna jedinečných šifrovacích klíčů

 

Vývojáři se snaží nabídnou pohodlné řešení pro soukromí každého uživatele a aplikace prý není nijak vázána na služby Google. Veškeré zprávy nejsou nikde na serverech, ale pouze v mobilech. Silence je k dispozici pro mobily se systémem Android (odkaz do Google Play). Pro systém iOS díky jeho omezení tato aplikace bohužel není dostupná …

Aplikaci jsem testoval jsem ji na mobilech HTC U Ultra a Xiaomi Mi A1. Odesílání a přijímání šifrovaných zpráv bylo velmi rychlé a vše fungovalo bez problémů a zcela zdarma. Je však velká škoda, že odesílání fotek není šifrováno a jedná se o obyčejné MMS zprávy.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*