Threema umí šifrované hovory, které nelze odposlouchávat (Android, iOS)

Mobilní aplikace Threema se specializuje na bezpečnou komunikaci. V této aplikaci za pár korun získáte bezpečnou komunikaci v podobě chatu, odesílání fotek bez poškození v originální velikosti, odesílání jakých souborů jen chcete bez ohledu na jejich formát, používat hlasové zprávy a nově konečně i šifrované hovory.

Threema na rozdíl od WhatsAppu a Viberu nenabízí žádné podmínky, které porušují soukromí uživatele. Nevyžaduje ani žádná tel. čísla či e-maily. Spojení mezi kamarády je skrze vygenerované Threema ID a aplikaci sdělíte co chcete. Aplikaci používám už asi dva roky každý den a je velice povedená. Za těch pár drobných stojí.

 

Již před několika měsíci Threema oznamovala zavedení šifrovaných end-to-end hovorů, které nebude možné odposlouchávat. Před pár dny byla vypuštěna aktualizace, která tuto novou funkci zavedla. V chatu se tedy nachází ikonka sluchátka a po klepnutí začne okamžitě telefonovat. Uživatele v našich krajinách jistě nově ocení kompletní přeložení aplikace do češtiny.

Threemu můžete stahovat v Google Play pro systém Android, v App Storu pro systém iOS a lze ji využívat i na počítači ve webové verzi. Nachází se také ve Windows Store pro Windows 10 Mobile, ale tam je dost omezena a zdaleka neumí tolik funkcí včetně hovorů …

>>Mohlo by se vám také líbit:

4 komentář

 1. Threma bola teraz v máji 2019 prelomená. Odporúčam už nepoužívať a odinštalovať. Prelomila ju polícia pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka.

  1. Prosím o zdroj, kde se o prolomení píše. Děkuji.

    1. Díky za zdroj. 😉
     Je ale velkou otázkou, kde je pravda? Jediným pořádným zdrojem je Deník N a TVNoviny.sk, ale žádný další. Pokud je to pravda, tak jak byla komunikace prolomena?
     > O tématu jsem se rozepsal v novém článku: Šifrování aplikace Threema opravdu prolomeno? Jak komunikaci lépe zabezpečit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*