Babelnet – Bezpečná komunikace díky end-to-end šifrování pro mobil i PC

Bezpečných komunikačních aplikací s end-to-end šifrováním je tu stále více a mohou za to především šmírovací zákony a kybernetické útoky. Česká společnost OKsystém  přišla se svým vlastním řešením pro firmy i běžné uživatele. Jedná se o aplikaci Babelnet.

Aplikace Babelnet s end-to-end šifrováním

Babelnet tedy dokáže uspokojit každého uživatele, který vyžaduje bezpečnou a neodposlouchávatelnou komunikaci. Výhodou této aplikace je také anonymita, kterou konkurenční WhatsApp či Telegram neposkytují a vyžadují tel. čísla. Identita uživatelů není nijak ověřována a stačí si jen vymyslet jméno, díky kterému se budete moci spojit s kamarády či kolegy.

Další velkou výhodou jsou šifrované konverzace a také všechny přílohy včetně fotek. Uživatel se tedy nemusí obávat odesílat citlivé informace i na veřejné Wi-Fi, které jsou stále častěji terčem útoků.

 

Jak je to u běžných uživatelů? Je to zdarma?

Pokud potřebujete bezpečnou komunikaci, tak Babelnet je možné využívat zdarma pro nekomerční účely. Protože se jedná o službu zdarma, tak jste omezeni na velikosti odesílaných příloh a to na 10 MB. Nejedná se o celkový prostor pro všechny přílohy, jak je tomu u některých konkurenčních aplikací, ale pouze na jednu odeslanou přílohu. Před odesláním si také můžete zvolit velikost ve které má být fotka odeslána.

Dostupné aplikace – Na všechna zařízení a funkční i na PC

Babelnet můžete využívat téměř na všech zařízeních. Dostupné jsou aplikace pro zařízení se systémem Android, iOS, BlackBerry, Windows na PC a také Mac. Pro mobilní Windows aplikace chybí, ale této platformě se již nikdo beztak nevěnuje. Je ale pravda, že když je aplikace pro BlackBerry, tak mohla být i pro mobilní Windows.

Já si vyzkoušel aplikace na mobilu se systémem Android 7.0 a PC s Windows 10. Na obou zařízeních jsem se nesetkal s problémem a vše fungovalo opravdu skvěle. Odesílání zpráv je velmi svižné a i ve free verzi můžete využívat automatickou destrukci zpráv. Za tuto možnost musím moc chválit, protože funguje skvěle a konkurence tuto funkci často nenabízí.

Desktopová verze Babelnet pro Windows bude volně ke stažení v rámci nové verze a to od poloviny května 2017.

Babelnet – Aplikace pro PC s Windows
Babelnet – Aplikace pro PC s Windows

 

Zálohují se někam mé konverzace?

Jak jsem již zmínil, tak aplikace Babelnet dbá na co největší bezpečnost a proto se na servery nikdy nic neukládá. Vše je anonymní a pokud vymažete data aplikace či aplikaci odinstalujete, tak budou veškeré kontakty a konverzace nenávratně odstraněny. Konkurenční WhatsApp či Telegram vše ukládají na servery a to snižuje jejich důvěryhodnost.

 

Řešení pro firmy:

„Firemní komunikace je dnes ve znamení BYOD – Bring Your Own Device – neboli doslova Přines vlastní zařízení. Stírá se rozhraní mezi vlastním a firemním mobilem, nemluvě o tom, že každý mobil je dnes téměř plnohodnotným počítačem, který si každý přizpůsobí svým potřebám, co do množství a typů stáhnutých aplikací. Výsledkem je, že citlivá firemní komunikace probíhá přes různé mailové programy a messengery bez ohledu na jejich zabezpečení. Přitom počítačová kriminalita roste výrazným tempem – každý je ohrožený.“ vysvětluje Vítězslav Ciml, ředitel společnosti OKsystem, proč se společnost rozhodla vyvinout a uvést Babelnet na trh, a dodává: „Zprávy v médiích o geopolitických hrozbách a průmyslové špionáži jenom dokreslují tuto aktuální hrozbu“.

Bezpečnostních problémů na internetu je mnoho a většinou je lidé ani neřeší. Často vědí, že komunikaci, fotky a další dokumenty může někdo ukrást, ale přesto hloupě používají Messenger či jinou aplikaci nepodporující end-to-end šifrování. Pokud podnikáte, tak o vaše data může mít zálusk konkurence a je třeba se bránit. Babelnet poskytuje řešení, které je určeno pro malé i velké firmy za pár korun měsíčně.

 

Za zmínku stojí také BabelBox. Jedná se o miniaturní server pro šifrovanou komunikaci pro firmy. Nabízí operační systém Linux a podle Babelnetu jednoduché používání bez nutnosti zdlouhavého nastavování. Veškeré nastavení probíhá ve webovém rozhrání prohlížeče. Více naleznete v nabídce Babelnetu.

 

Kde Babelnet najdu?

Všechny informace pro firemní komunikaci naleznete na stránkách Babelnetu. Všechny aplikace pro Android, iOS, BlackBerry a Mac naleznete ke stažení ve Storech. Aplikace pro PC s Windows je také ke stažení a to zcela zdarma.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*