Sbohem staré Ulož.to, vítej Ulož.to Disku pro zálohu dat

Ulož.to bylo na našem trhu především před lety nesmírně oblíbenou službou. Nabízelo totiž obrovské množství veřejných souborů volně ke stažení. To se dnešním dnem 1. 12. 2023 mění a ze služby definitivně mizí veškeré veřejné soubory. Nahrávající se nemusí o soubory obávat, protože si je budou moci nadále spravovat.

Ano, skutečně je tomu tak a veřejné soubory není možné vyhledat ve webové verzi, ale ani v aplikacích. Aktualizaci dostává desktopová verze Ulož.to Disk (Sync) a Ulož.to Disk pro mobilní platformy Android a iOS. Pokud je využíváte, můžete je aktualizovat. Ze služby mizí také funkce sdílení pomocí odkazů, což je trochu škoda, ale služba se chce nálepky „pirátská služba“ zbavit. Mnoho lidí by sdílení odkazy zneužívalo pro sdílení autorsky chráněného obsahu. K tomu totiž dochází i u jiných cloudových služeb.

Proč vlastně Ulož.to Disk nadále používat? Osobně se mi nové kroky služby Ulož.to Disk líbí. Když budete chtít, pirátský obsah si budete moci najít vždy u jiných služeb. Málo služeb vám ale poskytne soukromí pro zálohu vašich souborů. Služba Ulož.to Disk na rozdíl od amerických cloudových služeb obsahuje jen základní trackery a nemaže vaše soukromé soubory. Zálohovat pro vlastní potřeby tedy můžete i software nebo filmy. Potěší i 50 GB prostor pro soukromá data zdarma a 1 TB prostor za dobrou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*