Alternativy k Ulož.to? Kde je stále možné stahovat?

Služba Ulož.to je tu s námi mnoho let a letos se otřásala v základech. Došlo k přejmenování na Ulož.to Disk a zaměření na zálohu neveřejných souborů do cloudu. Každý uživatel po registraci dostane 50 GB prostor pro svá data zdarma. Náročnější si pak mohou předplatit 1 TB úložiště. Teď služba zažívá další otřes a oficiálně oznámila, že stahování veřejných souborů bude ukončeno – více informací.

Co to znamená? Ulož.to Disk stále fungovat bude, ale bude určen jen pro zálohu soukromých souborů, které nebude možné sdílet. Veřejné soubory již ve službě existovat nebudou a nebudete je tedy moci ani vyhledávat. Ve zkratce to znamená „Konec stahování autorsky chráněného obsahu na Ulož.to“. To poměrně dost uživatelů nese těžce a na internetu narážím především na nadávky. Osobně se provozovatelům služby vůbec nedivím, protože provoz je drahý a služba byla neustále terčem právních kroků. To s sebou neslo další nemalé náklady a starosti.

Asi všem je jasné, že časem budou končit i další služby. Letos skončilo pár služeb pro sdílení souborů a největší ránou pro internetové piráty byla asi torrentová služba RARBG. Její provoz byl dle tvrzení provozovatelů neudržitelný, a to kvůli probíhající válce na Ukrajině a rostoucím cenám energií. Přichází také nové legislativy, se kterými se budou muset tyto služby nějak vypořádat. Už i služba FastShare.cz to začala řešit tím, že chce být cloudovým úložištěm pro zálohu dat, ale po přihlášení má stále dostupný vyhledávač veřejných souborů.

Kde je možné dál soubory stahovat?

Důrazně upozorňuji, že tento článek slouží výhradně informativně a nikoho nenabádá ke stahování nebo sdílení autorsky chráněného obsahu. Poukazuje pouze na existenci různých cloudových služeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*