Samsung Galaxy Book S – Ultrabook s Windows 10 a váhou pod 1 kg

Jihokorejský výrobce Samsung představil dlouho očekávané mobily Galaxy Note 10 a Note 10+. Dle mého názoru je však zajímavější nový ultrabook Samsung Galaxy Book S, o kterém jsem ještě před představením psal.

 

Samsung již v minulosti vyráběl a na našem trhu prodával notebooky se systémem Windows. Pár let jsem však žádný notebook/ultrabook od tohoto výrobce neviděl. Novým ultrabookem se tedy výrobce vrací do světa počítačů.

Co ale ultrabook nabízí?

Jelikož se jedná o ultrabook, tak pochopitelně nabízí malé rozměry, aby se co nejpohodlněji přenášel. Celkové rozměry činí 305.2 x 203.2 x 6.2-11.8 mm a váha se zastavila na nádherných 0,96 gramech. Na čelní ploše se nachází dotykový displej s úhlopříčkou 13,3“ a rozlišením FullHD.

 

V Booku S se nachází operační systém Windows 10, který bude dostupný v edici Home a Pro. Nechybí ani přihlašování pomocí funkce Windows Hello se čtečkou otisků prstů. O výkon se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8cx s max. taktem 2,84 GHz + 1,8 GHz. Dále se o výkon starají paměti 8 GB RAM (DDR4X) a dostupný bude ve dvou paměťových variantách, a to se 256 GB a 512 GB interním úložištěm. Paměť bude možné také rozšířit paměťovou kartou microSD o maximální kapacitě 1 TB.

K dispozici je také slot pro nanoSIM kartu s podporou všech LTE pásem, připojení k 2,4 GHz i 5 GHz Wi-Fi sítím, úsporné Bluetooth 5.0 a také navigační technologie GPS, Galileo, GLONASS a Beidou. K nabíjení či připojení příslušenství poslouží dva USB-C porty. Výrobce také slibuje až 23 hodinovou výdrž na jedno nabití s nepřetržitým přehráváním videa a kapacita akumulátoru činí 42Wh.

Zdroje: Samsung.com, Qualcomm.com

 

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*