Harmony OS je nový operační systém od Huawei! Nahradí Android?

Několik měsíců se spekuluje o tom, že by Huawei měl vyvíjet vlastní operační systém. Už je konec spekulací, protože Huawei nový systém oficiálně představil. Přivítejme tedy systém Harmony OS, který by se dle tiskové zprávy měl postupem času dostat na všechna zařízení a vytvořit tak ekosystém. Kdy jej uvidíme v telefonech a nahradí Android?

Fotografie Richarda Yu, CEO Huawei CBG

 

„Vstupujeme do éry, kdy lidé očekávají plně propojený inteligentní zážitek ve všech zařízeních a scénářích. Domníváme se proto, že je důležité mít operační systém s vylepšenými schopnostmi napříč platformami. Potřebovali jsme operační systém, který podporuje všechny scénáře, které lze použít pro celou škálu zařízení a platforem a které uspokojí poptávku zákazníků po rychlé odezvě a vysoké bezpečnosti,“ předeslal hlavní myšlenky společnosti CEO Huawei CBG Richard Yu a dodal, že to byly hlavní cíle pro vyvinutí HarmonyOS.

 

Harmony OS je podle Huawei lehký, bezpečný a sjednocený operační systém. Na mobilech jej však v nejbližší době nečekejte. Nejdříve se podívá do chytrých obrazovek, které mají na trh přijít koncem roku 2019. V příštích tří letech chce výrobce systém optimalizovat tak, aby jej bylo možné nasadit do hodinek, chytrých reproduktorů, do obrazovek v automobilech a dalších zařízení.

„HarmonyOS je zcela odlišný od systémů Android a iOS. Jedná se o operační systém založený na mikrojádru, má důvěryhodnou a bezpečnou architekturu a podporuje bezproblémovou spolupráci napříč zařízeními,“ doplnil Richard Yu.

„Věříme, že HarmonyOS oživí toto odvětví a obohatí ekosystém,“ řekl Richard Yu. “Naším cílem je přinést lidem skutečně poutavý a rozmanitý zážitek. Chceme pozvat vývojáře z celého světa, aby se k nám přidali při vytváření nového ekosystému,” dodal Richard Yu.

Zdroje: TZ

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*