Recenze VARTA Speed Charger 38 W – nabije dvě zařízení naráz

Německého výrobce VARTA netřeba představovat, protože se jedná o velkého výrobce baterií, powerbanek, různých svítidel a dalších produktů. V portfoliu najdeme také moderní a kvalitní nabíjecí adaptéry. V minulosti jsem recenzoval adaptér VARTA High Speed Charger 65 W a přišel čas se podívat na menší, ale stále výkonný GaN adaptér VARTA Speed Charger 38 W (57955). Má malé rozměry a slibuje nabíjení až dvou zařízení současně. V době psaní recenze se oficiálně prodával Chvatal-Artex.eu za 484 Kč s DPH.

Zdroj obrázku: VARTA

Design a zpracování adaptéru

Výrobce VARTA poslední roky na designu svých produktů dost zapracoval a působí moderním dojmem. Testovaný adaptér tak výborně zapadá do portfolia a skvěle ladí třeba k powerbance VARTA Portable Wireless PowerBank 20000 mAh. Design je vlastně stejný, jako u výkonnějšího 65 W nabíjecího adaptéru. Je jen menší a dle výrobce jeho rozměry činí: 36,1 x 30,7 mm a váží jen 101 gramů. Zpracování je kvalitní a ani jeden z konektorů se po celou dobu testování neviklal.

Nabíjení a výkon

VARTA Speed Charger 38 W nabízí běžný velký USB-A konektor s podporou technologie Quick Charge (QC) a moderní USB-C s technologií Power Delivery (PD). Nabíjet tedy můžete až dvě zařízení současně, což se především na cestách může hodit. USB-A podporuje 18 W nabíjecí výkon a menší USB-C 20 W výkon. Celkový výkon je tedy 38 W.

Proč vlastně řešit nabíjecí adaptéry? No, sice máme všude oboustranný USB-C konektor, ale s nabíjením to rozhodně není jednoduché. Musíme totiž brát v potaz, že každý mobil, chytré hodinky a další produkty využívají procesory a nabíjecí technologie od různých výrobců. Někdy tedy můžeme narazit na problémy, že se dané zařízení nenabíjí vůbec, ale třeba hodinky nebo konzole Nintendo Switch se s některými adaptéry nabíjí jen krátkou dobu. Proto je dobré se nabíjecím adaptérům a powerbankám věnovat.

U nabíjecích adaptérů a powerbanek značky VARTA mám rád, že si rozumí vlastně s každým zařízením. Výrobce udává podporu QC a PD, ale ani to nemusí moc vypovídat a ze zkušenosti vím, že některá zařízení i s podporou těchto technologií mají s nabíjením některých zařízení problémy. Jako recenzent jsem měl možnost adaptér používat dlouhodobě a nabíjel jsem s ním opravdu obrovské množství zařízení. Zklamán jsem rozhodně nebyl a bez problémů jsem nabíjel mobily značek Xiaomi, Oppo, iPhony, Huawei tablet s procesorem Kirin, Nokia s procesorem Unisoc, chytré hodinky Huawei Watch 4 Pro a Xiaomi Watch 2 Pro, Nintendo Switch Lite, powerbanky a také různá bezdrátová sluchátka. Nikde nenastal problém a dokonce i do hodinek adaptér dodával maximální výkon s označením „Super nabíjení“. To není samozřejmostí.

S nabíjením jsem tedy spokojený a dovolím si tvrdit, že s adaptérem nebudete mít problém s žádným zařízením. Na nabíjení notebooku maximální výkon samozřejmě vhodný není a od toho má výrobce již zmíněný výkonnější 65 W adaptér. Ani při nabíjení dvou zařízení současně jsem se nesetkal s nadměrným zahříváním.

Závěr – stojí adaptér za to?

Nabíjecí adaptér VARTA Speed Charger 38W se v době psaní recenze prodával ve více e-shopech, ale za nejlepší cenu 484 Kč s DPH ho měl e-shop Chvatal-Artex.eu. Dle zastoupení společnosti VARTA se jedná o ověřený e-shop s kusy určenými pro českou distribuci. To nelze říci o kusech na e-shopu Mall…

Cena je dle mého názoru nastavena rozumně a za ty peníze dostanete kvalitní adaptér. Svou funkčnost plní výborně a chválím za malé rozměry na cesty, možnost nabíjet až dvě zařízení současně a především podporu všech možných zařízeních. Výborně výrobce zvládl i chlazení adaptéru.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*