RECENZE: VARTA High Speed Charger 65W – spolehlivě nabije tři zařízení současně

Německého výrobce VARTA můžete roky znát jako výrobce baterií. Výrobce však toho vyrábí mnohem více a na test jsem tentokrát obdržel GaN nabíjecí adaptér VARTA High Speed Charger. Adaptér láká na 65 W nabíjecí výkon vhodný i pro nabíjení notebooků, možnost nabíjet až tři zařízení současně a na nabíjecí technologie. Potěší i 3 roky záruky přímo od výrobce.

 

Design a zpracování

V případě tohoto adaptéru je vidět, že se VARTA snažila o jednoduchý a funkční design. Adaptér se díky svému tvaru hodí asi do jakékoliv zásuvky či prodlužovacího kabelu vedle ostatních adaptérů. Po stranách najdeme jen logo VARTA a chválím za přehledné popisky o výkonu adaptéru. Nahoře jsou pak tři nabíjecí konektory.

 

 

Nabíjení a výkon

VARTA do tohoto adaptéru nasadila tři nabíjecí konektory, a to 2x USB-C a 1x USB-A. Oba USB-C konektory podporují nabíjecí technologii Power Delivery (PD) o maximálním výkonu 65 W. Běžný velký USB-A konektor podporuje nabíjecí technologii Qualcomm Quick Charge 3.0 s maximálním výkonem 30 W.

Výkonu adaptér poskytuje dost a během mého testování jsem bez problémů denně nabíjel svůj pracovní notebook, mobily, powerbanky a další zařízení. Líbí se mi, že VARTA adaptér nemá žádné omezení a během testování bylo vlastně úplně jedno, od jakého výrobce zařízení máte. Poradí si skvěle s mobily s procesory Qualcomm, MediaTek, Exynos a Apple a v plné rychlosti nabíjí i konzole Nintendo Switch. Problém nenastal ani při nabíjení hodinek Huawei, se kterými je v případě některých adaptérů problém.

Výhoda adaptéru VARTA je ta, že má kompaktní rozměry a skutečně můžete nabíjet tři zařízení současně. Nejvíce jsem skrze jeden USB-C nabíjel notebook, druhým USB-C mobil či powerbanku a s velkým USB-A pak třeba hodinky či bezdrátová sluchátka. I během neustálého nabíjení v horku byl adaptér díky GaN chladný a nijak se nadměrně nepřehříval.

 

Závěr – jen jeden adaptér na cesty postačí

V době psaní této recenze se nabíjecí adaptér VARTA High Speed Charger prodával za 917 Kč s DPH třeba v e-shopu Mall.cz. Cena je vyšší a někteří výrobci mají cenu třeba o 150 Kč levnější. Je ale dobré se zamyslet nad tím, že VARTA použila GaN a adaptér netrpí na nadměrné přehřívání. Díky tomu by měl mít i vyšší životnost. Konkurence také často nenabízí možnost spolehlivě nabíjet až tři zařízení současně a podporuje oba důležité nabíjecí profily pro všechna zařízení. Konkurence také nenabízí 3 roky záruky přímo od výrobce. V e-shopech je sice uváděna záruka dva roky, ale to je záruka daného prodejce. Po dvou letech reklamaci bude řešit rovnou výrobce.

Když si to shrnu, tak VARTA High Speed Charger se vážně povedl. Má jednoduchý design, rychlé nabíjení i pro notebook a díky možnosti nabíjet až tři zařízení současně si na letní dovolenou můžete vzít jen jeden adaptér na všechna potřebná zařízení. Vytknout mu nemohu vlastně nic. Někomu jen může vadit, že v balení není žádný nabíjecí kabel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*