RECENZE: Trust Exto Laptop Cooling Stand ECO – chladící hliníkový stojan pod notebook

Nizozemský výrobce Trust nabízí spoustu zajímavého příslušenství k počítačům za příznivé ceny. Tentokrát jsem se podíval na dostupný chladící stojan Trust Exto Laptop Cooling Stand ECO. Nabízí konstrukci z recyklovaných materiálů, velký ventilátor, možnost polohování a barvu ladící ke spoustě ultrabookům. Cena stojanu se v době psaní recenze pohybovala kolem 860 Kč.

 

Design a konstrukce – na pracovním stole ostudu neudělá

Výrobce se chlubí, že stojan byl vyroben z recyklovaných matriálů. Velká část je z hliníku a použit byl samozřejmě i plast. Vidět je především přední hliníková část s logem výrobce a různými dírami pro proudění vzduchu. Nachází se tam také plastová výsuvná část, aby se notebook zarazil a nevypadl. Uvnitř stojanu je 180 mm velký ventilátor a vespod stojanu se nachází systém polohování. Ten je velmi dobrý a nemá tendence se skládat, jako tomu bylo u některých stojanů/podložek kdysi.

Samotná konstrukce stojanu je vydařená a šedá barva je elegantní. Je tedy asi jasné, že stojan míří především na pracovní notebooky. Barva totiž ladí k řadě ultrabookům se systémem Windows, ale špatně nevypadá ani s Macbooky. Výrobce také udává, že je vhodný pro notebooky s úhlopříčkou displeje do 16palce a 2,5 kg. Můj 14palcový notebook ve stojanu seděl skvěle a chlazení bylo znát, což oceníte především v letních dnech.

 

Napájení a hluk ventilátoru

Samozřejmě ventilátor je nutno nějak napájet a do balení výrobce přidává krátký USB-A – USB-A kabel. Ten zapojíte do USB-A konektoru na zadní části stojanu a druhý konec kabelu pak do notebooku či nějakého adaptéru. Pokud kabel zapojíte do notebooku, nemusíte se obávat, že o jeden USB-A konektor např. pro připojení flash disků přijdete. Zadní část má totiž druhý USB-A, do kterého právě můžete připojovat příslušenství a neslouží tedy jen jako napájení zařízení, ale i pro přenos dat. Pak je tam i jakési kolečko pro regulaci rychlosti ventilátoru. Příjemně překvapen jsem tím, že ventilátor na maximální výkon je celkem tichý a při práci vás rušit nebude.

  • Hluk: 30 dBA – 35 dBA
  • Rychlost: 650 otáček ventilátoru za minutu
  • Průtok vzduchu: 87 CFM

 

Závěr – na pracovní stůl ideální

Notebooky jsou výborné pro přenášení, ale řada lidí si ráda doma i do pracovního notebooku zapojí externí klávesnici a myš. Myslím si, že to je ta pravá chvíle pro využití hezkého stojanu pro notebook, který jej v případě Trust Exto Laptop Cooling Stand ECO může i chladit. Na pracovním stole navíc bude notebookem ve stojanu vypadat i pěkně. Pokud tedy hledáte chladící stojan pro notebooky do 16palce a nechcete moc utrácet, tak tento mohu doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*