Šíří se podvodné Tinder e-maily a výhružky zveřejněním videí

Poslední dny na e-maily přichází velké množství podvodných e-mailů. Není to nic neobvyklého, ale prvně jsem viděl podvod lákající na to, že na vašem Tinder účtu máte nový match (že se někomu líbíte). Další podvod je už známý několik let a vyhrožuje, že budou zveřejněna vaše citlivá videa z webkamery. Samozřejmě se vždy jedná o podvod a není čeho se obávat. Řekl bych, že za oběma podvody stojí stejní útočníci, protože jsem je začal dostávat ve stejnou dobu. Přichází také z mnoha domén registrovaných u služby GoDaddy.

Tinder podvod

Rozmáhají se e-maily lákající na nové matche v seznamovací aplikaci Tinder. Ty svých zpracováním špatně nevypadají, ale samozřejmě by Tinder neposílal e-maily z ruských, ukrajinských, čínských a jiných podivných domén. Jejich název i ihned naznačuje, že Tinderu asi patřit skutečně nebudou. Některé odkazy z e-mailů i blokuje doplněk do prohlížeče uBlock Origin, který nejen blokuje reklamy, ale blokuje i phishing. Jeho instalaci do prohlížečů na počítačích doporučuji.

Tinder podvod v e-mailu

 

Hacknutí operačního systému a vyhrožování

Dlouhé roky dochází pomocí e-mailů, ale i ransomwaru k vydírání. Útočníci často vyhrožují tím, že operační systém ve vašem počítači či mobilu byl hacknut, mají vaše citlivá data zahrnující třeba videa s vaší masturbací z webkamer. Vyžadována je samozřejmě platba $500 do Bitcoinové peněženky. Podvod je to vtipný, ale bohužel na něj stále někteří naletí…

 

Co s těmito e-maily mám vlastně dělat?

Pokud tyto e-maily také dostáváte, tak je stačí jen ignorovat a smazat. Nedoporučuji na ně odepisovat, protože útočník pak bude vědět, že e-mailová adresa je skutečně aktivní a bude na ní dále posílat podvodné zprávy či spam. Není dobré ani na žádný odkaz v e-mailu klikat a případně stahovat/instalovat jakýkoliv software.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*