RECENZE: Řemínek Njord by Elements – Rybitví, ani tohle není špatný!

V minulé době jsem se vám pokusil přiblížit netradiční kryt od společnosti Njord by Elements. Tato společnost se rozhodla pro své produkty využít velmi netradiční materiály, a to lososí kůži. Tu se jim povedlo nasadit na kryt pro telefony z produkce společnosti Apple. Lososí kůže ale nenavštívila pouze kryty. Špatná zpráva pro všechny, pro něž je logo nakousnutého jablka hereze. Opět se jedná o produkty Apple. Není tím nic jiného, než chytré hodinky Apple Watch.

Zase ten losos!

Nejsem úplně milovník ryb na talíři. Vlastně bych řekl, že je spíše nemám vůbec rád. Říkal jsem si, že jednou si k nim najdu cestu, abych obohatil svůj život o trochu toho zdravějšího masa. Nicméně se mi to stále nepovedlo. Teda částečně. K rybám jsem si našel cestu skrz produkty Njord by Elements. Nebo spíše ryby si našly cestu ke mně. Mohu tak sdělit, že mou ruku zdobí kůže z ryb. A ano, pořád je to svým způsobem zvláštní pocit.

Balení se nijak neliší od krytů této společnosti a pokud byste se rádi dočetli, co obsahuje, doporučuji už zmíněnou recenzi krytu pro iPhone. Najdete ji zde. Jaký je teda vlastně rozdíl mezi krytem a řemínkem?

V případě krytu se jednalo o gumovou skořepinu, do které na záda byla zasazena lososí kůže. V případě řemínku je vše trochu jinak. Svrchní část, ta, kterou ukazujete lidem, je opět z lososí kůže. I tentokrát to vypadá, jako by člověk nosil na ruce malé dračí šupinky. Řemínek mám v klasicko-klasické černé barvě. Zvolil bych zelenou, která by lépe dokreslila moje zelené sedmičkové Apple Watch, ale došlo k menšímu problému. Zelený řemínek nabízí pouze zlaté zapínání a to už mi tak moc neladilo. Proto došlo na klasiku.

Pogumované jsou zde pouze strany řemínku, což nakonec přináší vlastně výhody. Řemínek je, řekl bych odolnější. Jednak se nedeformuje jako kůže, kterým většinou dá moje ruka a agresivní pot docela zabrat. Za druhé jsou hrany řemínku odolnější, a to potěší všechny nešiky. Zadní stranu pak tvoří veganská kůže. Působí dobře, skoro bych řekl, že jako běžná hovězina. Můžu k ní mít jen dvě poznámky. Ta první: tenhle produkt si vegan asi nekoupí kvůli lososí kůži. Druhá: to asi nikdo ani nečekal. Jde spíše o to, že pro kůži nemusí umřít další tvor. Dodám, že řemínek koupíte na všechny velikosti Apple Watchů a co je ještě lepší, tak i na všechny generace. Pokud někde vyhrabete zaprášené první hodinky od Applu, můžete jim dodat šmrncovní vzhled.

Závěr: vzhůru k lepší přírodě

Musím zmínit znova také fakt, který jde této společnosti ke cti. Snaží se totiž hýčkat naší přírodu. Proto žádný losos neumřel kvůli tomu, abyste zhýrale ukazovali, co dokážete vzít na sebe. Všichni byli pozřeni někým jiným a tahle kůže by se jinak vyhodila. Šťávu výrobě navíc dodává divoká země. Energie pochází pouze z geotermálních a vodních zdrojů. Více se o tom dočtete opět v recenzi na kryt. Na výběr máte černou, zelenou, modrou a vínovo-fialovou barvu. Pozor ovšem na barvu zapínání, která nemusí ladit ke všem pouzdrům hodinek. Cena je pak 1 179 Kč. Nezdá se to málo, ale vzpomeňte si na řemínky Manufakturwerk, které jsem recenzoval koncem minulého roku. Za cenu jednoho můžete mít v tomto případě rovnou dva.

Poznámka autora: Nadpis spojuje použitou rybí kůži a vzpomíná na píseň kapely Yo Yo Band, která v jednom časovém úseku života hrála v každém rádiu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*