Není to tak dávno, co jsem si vyzkoušel kryt i sklo od společnosti PanzerGlass pro telefon iPhone 12. Podzim přinesl ovšem iPhone 13 Pro, který jistě neunikl ničí pozornosti.
Právě pro tento model se mi do rukou dostala ochrana v podobě krytu i skla od společnosti PanzerGlass. Dámy a kluci z Dánska rozhodně na nic nečekají a kryty se tak dostaly na trh velmi rychle. Provedení je hned několik jak u skel, tak u krytů. Více se můžete dočíst v článku s informacemi na tomto webu.
PanzerGlass – Case Friendly
Jako první produkt této společnosti se ke mně dostalo ochranné sklo displeje PanzerGlass v provedení Case Friendly. Sklo nezasahuje až do krajů telefonu a není tak problém jej využívat s jakýmikoliv kryty. Instalace samotného skla je pak poměrně snadná. Stačí postupovat podle již tradičního návodu, který je součástí balení. Moje osobní doporučení je instalovat sklo ve vlhkém prostředí. Klidně si doma pusťte sprchu a nalepte sklo v koupelně. Eliminujete létání různých smítek, které jsou jinak zkrátka všude.
Sklo už mám nějaký ten den na svém telefonu a mohu jej hodnotit jen kladně. Po pár hodinách jsem přestal přítomnost skla na telefonu vnímat. Barvy displeje zůstaly pořád stejně kvalitní, alespoň pro mé oči a problém neeviduji ani se zhoršeným pozorováním displeje na přímém slunci. Příjemné je taktéž ovládání. Sklo totiž nikterak neničí příjemný pocit klouzání prstů po displeji a displej se nestává ani hůře ovladatelným.
Výhodou je také antibakteriální povrch skla, který zabíjí až 99,99 % běžných bakterií na displeji na telefonu. Pokud brouzdáte na telefonu v městské hromadné dopravě nebo třeba paříte hry toaletě, je to pro vás to pravé ořechové.
PanzerGlass ClearCaseColor
Barevné ClearCasy jsem si vyzkoušel už na předešlém iPhonu. Letos jsou kryty ale zcela nové. Barevné rámečky čerpají inspiraci z legendárních iMaců a tak je záměr relativně jasný. Zaplesat srdíčkům těch nejvěrnějších fanoušků společnosti Apple. Přiznám se, že barvy mě baví už hned po vybalení. Nově jsou rámečky mírně průhledné a na světle působí barvy jednoduše skvěle. Zadní strana je pak opět ze skla a člověk tak nepřijde o design telefonu, což je hlavní záměr této společnosti. Ozdobit telefon, nikoliv zcela přebít jeho původní design. Sklo navíc nežloutne jako běžné silikonové obaly.
Kryty pro letošní modely mají opět za cíl chránit poměrně velké čočky fotoaparátů. Počítejte tak na zadní straně s trochu větší hranou rámečku. Telefon nicméně díky tomu drží na stole jako přibitý a o fotoaparáty se také nemusíte bát. Větší hrana v ruce navíc působí dojmem, že telefon najednou vydrží mnohem tvrdší zacházení.
I v tomto případě se můžete spolehnout na antibakteriální úpravu, takže bakterie mají vystavenou stopku na všech frontách.
Zobali vrabci, zobali, ekologické obaly
Ekologické chování společností je v současnosti velkým trendem. A jsem za to upřímně rád, protože kde jinde šetřit planetu, než na obalových materiálech, které většina z nás hodí do koše. PanzerGlass se rozhodl jít taktéž touto cestou a obaly nových skel i krytů jsou až z 82 % vyrobeny z recyklovatelných materiálů. Třeba se v budoucnu dočkáme toho, že obaly nebudou mířit ani do koše a na zahrádce nám z nich vyroste strom. Kdo ví!
Závěr
PanzerGlass opět poskytuje kompletní ochranu pro nové iPhony. Již takovou samozřejmostí této společnosti je, že za to člověk něco zaplatí. Zmiňované sklo vyjde na 899 Kč a stejně tak i nový ClearCase. Sklo na displeji je ovšem pořád levnější, než samotný displej a u iPhonu 13 Pro půjde zřejmě o slušnou částku za jeho opravu. Silikonové obaly zase zežloutnou a jsou nejspíše rovnou na vyhození. ClearCase díky sklu evokuje, že bez žloutnutí vydrží dlouhou dobu a také pravděpodobně zastoupí větší počet levnějších krytů. Proto určitě stojí za zvážení, zda nechránit telefon rovnou něčím, co vydrží, ačkoliv to stojí více.