Recenze náhlavních sluchátek LAMAX Base2 za 699 Kč

Výrobce LAMAX je znám díky svým sluchátkům a reproduktorům. V portfoliu má produktů poměrně dost, nabízí slušný zvuk a nestojí moc peněz. V této recenzi jsem se podíval na náhlavní sluchátka LAMAX Base2, která je možné používat bezdrátově i drátově. Slibují vysokou výdrž na jedno nabití, dobrý zvuk s basy a podporu mnoha zařízení. V době psaní recenze je bylo možné zakoupit v oficiálním e-shopu LAMAXShop.cz za 699 Kč s DPH.

Obsah prodejního balení

V krabičce ke sluchátkům dostanete USB-A na USB-C nabíjecí kabel a různé návody. Chválím také za přiložení kabelu 3,5 mm jack na 3,5 mm jack pro drátový poslech.

Design a konstrukční zpracování

Jedná se o dostupná sluchátka, ale když jsem si je vzal do ruky, rozhodně jsem takový pocit neměl. Nikde nic nevrže, všechny části drží pevně na svém místě a vlastně svou konstrukcí působí dražším dojmem. Jsou také lehká a dle výrobce váží 220 gramů. Celkové rozměry pak činí: 195 × 175 × 80 mm.

Most přes hlavu má z vnější strany dostatečnou výplň, na hlavě sedí dobře a ani po delším používání netlačil do uší. Je možné ho také roztahovat a mušle z něj vysouvat, aby sluchátka seděla na hlavě každému. Po vysunutí si lze všimnout hliníkového plátu, což u tak dostupných sluchátek není samozřejmé. Je také fajn, že sluchátka nabízí pant pro ohnutí a schování obou mušlí (každého sluchátka) do vnitřní části. Díky tomu se lépe přenáší třeba v batohu a jiných zavazadlech. Mušlemi můžete také otáčet do stran a příjemné jsou i náušníky, které jsou dostatečně velké, aby se do nich vešlo i větší ucho. Jsou příjemné a mají dostatečnou výplň. Obě mušle na sobě z vnější strany mají jen logo výrobce a pravá mušle má ovládací tlačítka, diodu značící zapnutí a nabíjení a samozřejmě USB-C.

Ovládací tlačítka

Pravá mušle má dobře umístěná fyzická tlačítka a rychle si na ně zvyknete. Jedno tlačítko je posuvné a slouží pro zapnutí/vypnutí sluchátek. Další tlačítka slouží pro ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb, ovládání asistenta od Googlu a Applu a přijmout či odmítnou příchozí hovory. Funkcionalitu sluchátek najdete v přiloženém návodu v prodejním balení. Celý návod v českém jazyce si ale můžete stáhnout přímo ze stránek výrobce.

Funkce tlačítek sluchátek LAMAX Base2 – Screenshot z PDF návodu

Jak je na tom kvalita zvuku a hovorů?

LAMAX Base2 jsou opravdu dostupná sluchátka pro nenáročné. Rád vidím, že výrobce do nich umístil čip s novějším Bluetooth 5.3. V loňském roce jsem během testování totiž vypozoroval, že sluchátka s touto verzí Bluetooth mají spolehlivější připojení, vydrží více na jedno nabití a výrobci udávají bezdrátový dosah až na 15 metrů v ideálních podmínkách. Sluchátka podporují kodeky AAC a SBC.

  • Měniče: 40 mm
  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Impedance: 32 Ω
  • Citlivost: 105 ±3 dB

V dnešní bezdrátové době přicházíme o 3,5 mm jack konektor v mobilech a tabletech. Jsou situace, kdy ale starý dobrý drát chcete. Nabízí se totiž náhlavní sluchátka používat třeba během hraní her na počítači, kde na 3,5 mm jack konektor stále můžeme narazit. Pokud chcete, drátově můžete používat právě i sluchátka LAMAX Base2. Přímo v prodejním balení je i dostatečně dlouhý kabel.

Myslím si, že cílovka bude z kvality zvuku spokojena. Zvuk je spíše takový mladiství s trochu důraznějšími basy, což se dost lidem líbí. Kvalita je tedy dle mého názoru vzhledem k ceně slušná a dostatečná je i maximální hlasitost. Problém nenastal ani se synchronizací zvuku s videem ve hrách nebo při sledování filmů.

Sluchátka v sobě mají integrovaný mikrofon. Přímo na sluchátkách mlžete přijmout či odmítnout příchozí hovor. Hovory jsou zřetelné a neměl jsem s nimi žádné problémy. Funkce hovorů funguje jen při bezdrátovém připojení.

Podpora zařízení a párování sluchátek

Ke sluchátkům LAMAX není k dispozici žádná mobilní aplikace. Někomu to vadit může, ale osobně mi to je tak nějak jedno. Všechny funkce sluchátek můžete ovládat fyzickými tlačítky a vývoj aplikace by výrobce stál další peníze. Upřednostním tedy lepší zvuk před pár funkcemi v aplikaci. Je i třeba se podívat na cenovku sluchátek a v této kategorii bych aplikaci ani neočekával.

Zdroj: LAMAX

Párování sluchátek je velice jednoduché. Stačí je zapnout, spárovat a začít používat. Výrobce udává kompatibilitu s mobilními systémy Android a iOS, ale sluchátka podporují dobře známé kodeky a bez problémů jsem jejich funkcionalitu vyzkoušel s různými Android mobily a tabletem, notebooku s Windows 11 a Linuxem i v chytrých hodinkách Huawei Watch 4 Pro s HarmonyOS a Xiaomi Watch 2 Pro s Wear OS. Na žádném zařízení nenastal problém.

Výdrž a nabíjení

LAMAX uvádí, že sluchátka LAMAX Base2 vydrží na jedno nabití až nádherných 48 hodin. Velmi slušné výdrži přidává již zmíněné Bluetooth 5.3. Výdrž se v praxi odvíjí podle toho, jak sluchátka budete používat. 48hodinové výdrže docílit skutečně můžete, ale spíš na poloviční nastavení hlasitosti. Bez obav si sluchátka můžete zabalit i na dlouhé lety.

Nabíjení sluchátek probíhá skrze USB-C konektor. Během nabíjení není možné sluchátka bezdrátově používat a stav nabití můžete sledovat barevnou diodou vedle nabíjecího konektoru. Integrovaný akumulátor o kapacitě 500 mAh se nabije přibližně za dvě a půl hodiny.

Závěr – vážně stojí 7 stovek?

Sluchátka LAMAX Base2 se v době psaní recenze prodávala za opravdu nízkou cenu 699 Kč s DPH. Zakoupit si je lze třeba v oficiálním e-shopu LAMAXShop.cz. Vyzvednout si lze i na prodejně – více informací.

Myslím si, že cílovka bude s LAMAX Base2 spokojena. Mile překvapen jsem z jejich konstrukčního zpracování, skládací konstrukce a slušný je na danou cenovou kategorii zvuk. Chválím za fyzická tlačítka, nikoliv méně spolehlivá dotyková gesta a možnost poslechu hudby bezdrátově i drátově. Třešničkou na dortu je pak výborná výdrž na jedno nabití.

Za necelých 7 stovek dostanete dostanete fajn sluchátka, kterým vlastně nemám co vytknout. Někomu jen může vadit absence mobilní aplikace, ale tu bych za cenu sluchátek vážně neočekával.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*