RECENZE: LAMAX Sounder2 Play – skvěle hraje a voda mu nevadí

Výrobce LAMAX na našem trhu toho prodává dost a znát jej můžete jako výrobce bezdrátových sluchátek, ale ve svém portfoliu má i reproduktoru, elektrické koloběžky, kamery do auta a třeba i GPS lokalizátor. V této recenzi jsem se podíval na nový dostupný bezdrátový reproduktor LAMAX Sounder2 Play. Ten láká na slušný zvuk, bezproblémové párování s jakýmkoliv zařízením, voděodolnost a chlubí se i 24hodinovou výdrží na jedno nabití. V době psaní recenze se reproduktor prodával v oficiálním e-shopu LamaxShop.cz za 1 199 Kč s DPH.

Pozitiva:

 • Design a zvýšená odolnost IP67
 • Ovládací tlačítka
 • RGB podsvícení má 5 režimů a lze ho vypnout
 • Možnost používat dva reproduktory současně
 • MicroSD slot a AUX
 • Někdo může ocenit používání asistenta
 • Přes reproduktor lze telefonovat
 • Vzhledem k ceně velmi dobrý zvuk
 • Bluetooth 5.3
 • Skvělá výdrž na jedno nabití
 • Cena

Negativa:

 • Někomu může vadit 4hodinové nabíjení

Co najdu v prodejním balení?

K reproduktoru dostanete vše, co budete potřebovat. Přítomna je praktické poutko, nabíjecí USB-C kabel a 3,5 mm jack audio kabel. Přítomny jsou i návody, ale ty nebudete ani potřebovat. Výrobce na svých stránkách nabízí i PDF návod v různých jazycích.

Design a zpracování reproduktoru – voda ani prach mu nevadí

LAMAX Sounder2 Play se aktuálně prodává za lákavou cenu, přesto je zpracován jedním slovem výborně. Jeho celkové rozměry činí 186 × 74 × 74 mm a váží 518 gramů. Vzít si jej můžete vzít kamkoliv na cesty a díky poutku jej lze i zavěsit na větev stromu či za něco jiného. Musím moc pochválit také za certifikaci zvýšené odolnosti IP67. Výrobce udává, že je chráněn před stříkající vodou, prachem i sněhem. Vzít ho můžete tedy klidně i k bazénu.

Design reproduktoru se mi líbí a je dostupný v černém barevném provedení. Na čelní straně se nachází fyzická ovládací tlačítka. Na levé i pravé straně se nachází plastový kroužek upraven tak, aby reproduktor stál na stole a nedocházelo ke zhoršení basového přednesu. Je zde i logo výrobce a barevné podsvícení. Zadní část reproduktoru nabízí možnost používání poutka z prodejního balení, popisky výrobce a záslepku ukrývající nabíjecí konektor USB-C, 3,5 mm jack audio konektor (AUX) pro drátový poslech a slot pro paměťové karty MicroSD.

Ovládací tlačítka a podsvícení

Přímo na reproduktoru se nachází všechna potřebná tlačítka, která mají jistý stisk a neměl jsem s nimi za celou dobu testování žádný problém. Horní tlačítko slouží pro zapnutí/vypnutí reproduktoru i nastavení světelných režimů. Tlačítka + a – pak slouží pro regulaci úrovně hlasitosti i přeskakování skladeb. Modré tlačítko se jmenuje LAMAX PLAY a slouží pro přehrávání/pozastavení, používání chytrého asistenta Google Asistent a Siri, přijetí a ukončení hovorů, odmítnutí příchozího hovoru a nucené vypnutí reproduktoru. Předposlední tlačítko M slouží pro přepínání mezi zdroji hudby pro přehrávání – Bluetooth, paměťová karta MicroSD a AUX. Umí ale i uvést reproduktor do továrního nastavení. Poslední tlačítko umí používat funkci TWS pro připojení druhého reproduktoru LAMAX Suudner2 Play a odpojení od současně připojeného zařízení k reproduktoru.

Ovládání tlačítka na reproduktoru

Někdo RGB podsvícení reproduktorů miluje a někdo ho nesnáší. Reproduktor LAMAX Sounder2 Play uspokojení každého uživatele a je jen na vás, jak si podsvícení nastavíte. Můžete ho i zcela vypnout. K dispozici je i pět režimů svícení a ty můžete přepínat zapínacím tlačítkem.

Zvuk – slušný zvuk a možnost používat dva reproduktory

Jedná se o dostupný a kompaktní reproduktor, ale zvuk jsem vzhledem k ceně chválil. Hudbu můžete díky Bluetooth 5.3 s podporou rozšířeného kodeku SBC používat bezdrátově s jakýmkoliv zařízením až na 18 metrů. Reproduktor byl testován s několika mobily, notebookem s Windows 11 i chytrými hodinkami. S žádným zařízením nebyl problém a párování bylo bleskové. Stačí jen dlouze držet spodní tlačítko, čímž případně k odpojení od současného zařízení a připravení reproduktoru pro další párování. Skvěle funguje i AUX a někdo může ocenit poslech hudby z paměťové karty MicroSD o maximální kapacitě 64 GB. Na kartu můžete umístit skladby ve formátech: MP3, WAV, FLAC a APE.

Výrobce udává, že velikost měniče činí ∅ 48 mm, celkový výkon je 24 W a frekvenční rozsah 20 Hz – 20 000 Hz. Chlubí se i použitím technologie LAMAX BeatBass®. Kvalita měniče je vzhledem k ceně velmi dobrá. Chválím za vysokou maximální hlasitost a příjemně překvapen jsem i z hudebního přednesu. Reproduktor se snaží o zdůraznění basů, přesto si můžete užít všechny žánry.

Pokud chcete ještě výkonnější zvuk, můžete si k reproduktoru LAMAX Sounder2 Play připojit druhý reproduktor díky LAMAX BeatShare®. Koupit můžete dva reproduktory za cenu lehce nad 2 000 Kč, což je ve světě audia hezká cena. Druhý reproduktor pak snadno připojíte díky funkci True Wireless Stereo (TWS). Propojení reproduktorů je tedy rychlé, snadné a není k tomu třeba žádný kabel.

V reproduktoru se nachází i integrovaný mikrofon. Přímo na reproduktoru můžete přijmout i odmítnout hovor. To se může hodit, když např. při práci na zahradě posloucháte hudbu a mobil máte někde odložený. Rychle vyřídíte hovor a nemusíte běžet pro mobil. Kvalita hovorů je opět slušná a druhá strana si nijak nestěžovala, že bych nebyl slyšet.

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Reproduktor LAMAX Sounder2 Play je sice hezky lehký, ale nachází se v něm na poměry podobných reproduktorů slušná kapacita akumulátoru 3 600 mAh. Výrobce udává, že reproduktor na jedno nabití vydrží až 24 hodin. Je to hodně odvážné tvrzení a záleží jen na tom, jak budete reproduktor používat. Ve specifikacích reproduktorů je vysvětleno, že s úrovní hlasitosti na 50 % vydrží 24 hodin a na 80 % vydrží 25 hodin. V obou případech by mělo být podsvícení reproduktoru vypnuté.

Reproduktor jsem měl možnost testovat dlouhodobě a řekl bych, že výrobcem zmíněna výdrž je pravdivá. Když jsem reproduktor používal při práci u notebooku opravdu hlasitě i s podsvícením, vydržel 6 hodin na jedno nabití. Když jsem jej ale používal se sníženou hlasitostí cca 60 % a aktivním podsvícením, vydržel přibližně 17 hodin na jedno nabití. Na vybití vás reproduktor upozorní.

O nabíjení se stará moderní oboustranný konektor USB-C a reproduktor můžete nabíjet nabíječkou k mobilu, ale i slušnější powerbankou. I během nabíjení můžete reproduktor používat. Nabíjení bude značit ukrytý dioda pod zapínacím tlačítkem. S nějakým bleskovým nabíjením počítat nelze a reproduktor se z úplného vybití do 100 % stavu nabije za přibližně 4 hodiny bez používání. Dnes si každý zvykl na bleskové nabíjení u mobilů, ale samozřejmě u takového reproduktoru nemůžete očekávat nabíjení do hodiny. Je to i kvůli tomu, že výrobce se zaměřil na výdrž a nasadil akumulátor se slušnou kapacitou. Myslím si, že většině uživatelům 4hodinové nabíjení vadit nebude.

Závěr – je vážně fajn

Reproduktor LAMAX Sounder2 Play se v oficiálním e-shopu LamaxShop.cz prodává za 1 199 Kč s DPH. Je dostupný a pokud si zakoupíte dva, můžete je snadno bezdrátově propojit a mít vyšší výkon. Výrobce chválím za kvalitní konstrukční zpracování se zvýšenou odolností IP67, hezký design a možnost vypnutí RGB podsvícení. Spokojený jsem byl i s maximální hlasitostí i zvukovou kvalitou a někdo ocení určitě i možnost používat reproduktor drátově i s paměťovou kartou. Příjemné je pak i bleskové a bezproblémové párování s jakýmkoliv zařízením a výdrž na jedno nabití.

Když si to shrnu, jedná se o fajn reproduktor za příjemnou cenu. Je vzhledem k ceně výkonný a díky své jednoduchosti a všemi fyzickými tlačítky nepotřebuje ani mobilní aplikaci. Reproduktoru vlastně není co vytknout a kdybych chtěl opravdu hodně rýpat, mohl bych zmínit 4hodinové nabíjení. Není to žádná tragédie a většině uživatelům vadit nebude, ale rychlejší nabíjení by bylo příjemnější. To by se však mohlo projevit na ceně.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*