Recenze BUXTON BHP 8700 – náhlavní sluchátka za tisícovku

Výrobce BUXTON nabízí dostupné audio a často umí mile překvapit. Představil nová bezdrátová náhlavní sluchátka BUXTON BHP 8700. Stojí necelou tisícovku, přesto slibují slušný zvuk, podporu připojení ke dvěma zařízením současně a novější verzi Bluetooth. Jak na tom sluchátka opravdu jsou?

Design a zpracování sluchátek

Sluchátka BUXTON BHP 8700 jsou na našem trhu dostupná v černém, bílém a zeleném barevném provedení. Jejich rozměry dle výrobce činí: 160 × 197 × 81 mm a váží jen 224 gramů. Díky své lehkosti se mi nosí pohodlně i třeba během dlouhého hraní her u počítače.

Konstrukční zpracování je plastové, ale části v pohybu nijak nevrzají. Výrobce chválím za skladnou konstrukci sluchátek a hezký design. Vejdou se i do menších tašek, což při cestování oceníte. Velikost si můžete snadno upravit vysunutím a sluchátky (mušlemi) je možné také otáčet do stran. Díky tomu padnou na hlavu pravděpodobně každému. Dostatečné je také vnější polstrování mostu.

Obě mušle z vnější strany na sobě nesou logo výrobce. Žádná dotyková gesta od sluchátek za tyto peníze očekávat nelze. Pravá mušle na sobě nese fyzická ovládací tlačítka, diody a nabíjecí konektor USB-C. Mušle jsou také dostatečně velké a překvapivě slušné jsou i náušníky z PU kůže.

Ovládání sluchátek a diody

Pravá mušle na sobě má dvojici LED diod. Slouží pro signalizaci nabití a druhá je pak jako indikátor Bluetooth. Podle barev poznáte, že jsou sluchátka připravena k párování.

Ke sluchátkům není dostupná žádná mobilní aplikace. Osobně mi to vlastně nevadí. Všechny funkce můžete totiž ovládat fyzickými pogumovanými tlačítky. Mají v sobě ukrytých funkcí více a já nejvíce používal spíše ovládání hlasitosti a přeskakování skladeb. Všechny funkce najdete v návodu a screenshotu níže.

Jak je na tom zvuk?

BUXTON BHP 8700 se prodávají pod 1000 Kč, což je ve světě audia opravdu velmi nízká cena. Sluchátka však mají novější Bluetooth 5.3, což výrobci moc chválím, protože právě tato verze má vylepšený dosah a je šetrnější ke spotřebě akumulátoru (baterie). Podporovány jsou kodeky AAC a SBC, díky čemuž můžete sluchátka používat s různými zařízeními bez ohledu na výrobce nebo operační systém. Testoval jsem je s mobily od různých výrobců s různými procesory. S žádným jsem neměl problém, a to ani s chytrými hodinkami, tablety nebo notebooky s Windows 11 a Linuxem. Rozumí si zkrátka s každým zařízením.

Výrobce udává, že každá mušle sluchátek v sobě ukrývá 40 mm měnič. Udáván je frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz, citlivost: 96 dB +/- 3 dB (při 1 kHz) a impedance: 32 Ω +/- 15 %. Umí i připojení ke dvěma zařízením současně.

Dost specifikací, jak je na tom tedy ten zvuk? Od sluchátek za tisícovku nelze očekávat audiofilní kvalitu, ale vlastně bych řekl, že maximální hlasitost je na danou cenovou kategorii nadprůměrná. Kvalita zvuku pak míří především na mladé a znát jsou tedy důraznější basy. To cílovka často vyžaduje a výrobce jim tak jde na ruku. Pokud chcete ještě důraznější basy, můžete tlačítkem zapnout režim BASS. K dispozici je pak i dle mého názoru lepší Signature, což je režim s mírnějšími basy. Nemusíte se tedy obávat, že uslyšíte pouze basy, ale znát jsou i středy a výšky. Vzhledem k ceně si myslím, že sluchátka nabízí slušný zvuk a cílovka bude určitě spokojena.

Aktivní potlačení hluku od sluchátek za tyto peníze očekávat nelze. Pokud si ale sluchátka správně nasadíte, okolí vás rušit nebude. Integrovaný mikrofon tedy slouží pouze pro hovory, a ty funguje i s různými aplikacemi pro komunikaci nebo pro ovládání asistenta. Hovory jsem slyšel zřetelně a na druhé straně jsem byl slyšet také, ale kvalita hovorů byla spíš čistě průměrná.

Výdrž a nabíjení sluchátek

Sluchátka v sobě ukrývají akumulátor o kapacitě 400 mAh, což je slušná kapacita. Dobré výdrži bude nahrávat také již zmíněné Bluetooth 5.3. Samozřejmě dost záleží na vašem používání a jak hlasitě hudbu posloucháte. On i režim pro zvýraznění bas bude mít určitě vyšší spotřebu energie. Výrobce udává, že sluchátka vydrží přehrávání hudby až 60 hodin na jedno nabití s nastavením hlasitosti na 50 %. 54 hodin pak údajně vydrží při nastavení hlasitosti na 100 %. To jsou hodně odvážná čísla, ale ona vlastně lživá nejsou. Vlastně bych řekl, že mi sluchátka skutečně vydržela asi 50 hodin na jedno nabití, a to jsem je střídal s různými zařízeními a různě nastavoval zvuk.

Sluchátka nabízí oboustranný nabíjecí konektor USB-C a nabíjet je můžete libovolným nabíjecím adaptérem k mobilu. Přímo v prodejním balení je k dispozici krátký USB-A na USB-C kabel. Mají rychlé nabíjení a výrobce udává, že 10 minutami nabíjení dostanete energii na 5 hodin poslechu. Z úplného vybití se sluchátka nabila za dvě hodiny. Po dosažení plného stavu nabití dioda zhasne a vy je můžete začít znovu používat.

Závěr – vážně stojí tisícovku?

BUXTON BHP 8700 se v době psaní recenze prodávala třeba na Planeo.cz za necelou tisícovku i s DPH. Cena je nastavena velmi nízko a sluchátka tedy míří na méně náročné posluchače. Příjemně překvapilo jejich konstrukční zpracování se skládací konstrukcí a líbí se mi i design. Za tyto peníze jsem neočekával nějaký kvalitní zvuk, ale měniče sluchátek se opravdu snaží a kvalita je slušná. Hlasitost pak na danou třídu nadprůměrná. Výborná je výdrž na jedno nabití a dobře fungují i fyzická tlačítka.

Myslím si, že cílovka bude s tímto modelem spokojena. Mají mladiství zvuk, ale nijak křiklavý design. Výrobci se rozhodně povedla a pokud hledáte sluchátka do tisícovky, rozhodně s BUXTON BHP 8700 chybu neuděláte.

Co bych jim vytkl? Ono vlastně asi není co. Někdo by mohl vyžadovat nastavení funkcí v mobilní aplikaci, ale v tomto cenovém segmentu výrobci musí někde šetřit. Osobně mám raději lepší zvuk, než aplikaci se dvěma funkcemi. Někdo ale samozřejmě může mít jiný názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top