RECENZE: AirPods Pro kryt od Njord by Elements – třetí losos do kapsy

Ryba je nová hovězina! Po krytu od společnosti Njord by Elements pro iPhone a taktéž řemínku pro Apple Watch už asi nikoho nepřekvapí, že ve sbírce všech nových milovníků lososí kůže nesmí chybět ani kryt pro sluchátka AirPods. Také ten se nám dostal do rukou a do kapsy. Po předchozích produktech už jsem trochu tušil, co čekat, přesto se pár zajímavosti našlo.

Kinder vajíčko z lososa

Balení je jednotné s krytem a řemínkem. V bílé vysouvací krabičce naleznete samotný produkt a příliš mnoho dalších materiálů už ne. Takový je nový trend, který opět kvituji. Zbytečnosti v balení, které slouží jen na vyhození, už prostě do balení nepatří. Mírné překvapení se dostavilo, když jsem zjistil, že je kryt rozdělen na dvě části. Spodní, větší část, se skládá ze silikonu a po obvodu se nachází lososí kůže. Při zakoupení tohoto krytu tak zkompletujete sbírku brnění dračích jezdců pro Apple produkty. Modrá barva vypadá stejně dobře jako u krytu pro iPhone.

Gumová část je příjemně matná a o klouzání sluchátek v ruce tak nemůže být řeč. Narozdíl od původního bílého lesklého plastu. Přední stranu spodního dílu zdobí E – logo společnosti a dírka, abyste viděli na stavovou diodu. Zadní část spodního dílu pak musím pochválit i mírně zkritizovat. Pochvalu si zaslouží za kompatibilitu s MagSafe, ačkoliv to na oko nikde o sobě nedává znát. Menší kritika pak za to, že se na sluchátkách vzadu nachází tlačítko pro párování/zjištění stavu nabití. To s krytem zanikne a pokud ho náhodou budete chtít zmáčknout, což se mi moc nestává, je to trochu těžší. Ve spodní části samozřejmě najdete výřez, pokud nabíjíte přes kabel.

Horní část krytu je čistě ze silikonu. Oba díly jednoduše na sluchátka nasunete a můžete vyrazit do světa. Jakmile se kryt nasadí, lze si všimnout dvou prvků. První je menší vykrojení vepředu, aby se vám sluchátka snáze otevírala. Příjemná věc.

Druhý prvek je výřez v okolí zadního pantu. Je tomu tak proto, aby se sluchátka snáze otevírala. Když pant otevřete, kryt ve vykrojení téměř dokonale lícuje. Je to na jednu stranu fajn, na druhou stranu jsem viděl už i kryty, které rovnou nabídly pant a chránily tak sluchátka po všech stránkách.

 

Při výběru si určitě dejte pozor, že víte, jaká sluchátka od Apple máte. Bílá barva a vajíčkový tvar může některé uživatele zmást a špatně zvolený kryt by pak nemusel padnout. Dostupné jsou kryty pro AirPods Pro a AirPods 3. Barvy k dispozici jsou stejné jako u krytů a řemínků, tedy černá, modrá, zelená a vínová.

Závěr

Jedná se o skvělé doplnění k dalším produktům Njord by Elements. Jakmile váš telefon, hodinky a sluchátka naberou podobnou vizáž, máte chuť je neustále fotit pospolu. Ano, celek vedle sebe vypadá poměrně posh, ale to znamená, že ostudu s ním určitě neuděláte, ba naopak, pokud narazíte na lidi, jako jsem já, pro které patří mezi fetiš sledovat elektroniku u lidí na veřejnosti, určitě je zaujmete. I v tomto případě je třeba zmínit, že veškerá energie pro výrobu krytu pochází z geotermálních a vodních zdrojů. I v tomto případě je využitá islandská lososí kůže, která by se jinak musela vyhodit. A nakonec i v tomto případě za to něco zaplatíte. Konkrétně doporučených 899 Kč. Na druhou stranu, je to cena tří/čtyř náhodných silikonových krytů z místních krámů. A vypadá to mnohem lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*