Qualcomm má vlastní mobil. Má podivný název, ale špičkovou výbavu

Výrobce Qualcomm dodává různé čipy do mobilních telefonů, tabletů a jiných zařízení různým výrobcům. Tentokrát se však společnost rozhodla vyrobit vlastně mobil s dost podivným názvem Smartphone for Snapdragon Insider. Ten zaujme především mobilní hráče, kteří vyžadují špičkovou výbavu.

Když se podíváte na rendery mobilu, tak si jistě řeknete, že ten design už znáte. Ano, mobil vychází z mobilních telefonů od ASUSu. Je i dost zvláštní, že distribuce bude probíhat skrze kanály ASUSu. Mobil by se měl prodávat za 1 299€ (asi 33 000 Kč), a to především v Číně, USA a na některých vybraných trzích v Evropě. Je otázkou, zda se dostane na náš trh.

A co mobil vlastně nabídne za výbavu? Chybět nebude špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 888 a 16 GB RAM. Na čelní straně mobilu pak najdete 6,78palcový OLED displej od Samsungu s Full HD+ rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí s odezvou 1 ms. Maximální jas displeje je pak také na špičkové úrovni 1 200 nitů.

Mobil nepostrádá také plnou podporu 5G sítí a Wi-Fi 6. Na zádech mobilu pak najdete tři fotoaparáty od Sony. Hlavní fotoaparát nabízí 64 Mpx rozlišení se světelností f/1.8. Ultraširokoúhlý fotoaparát má rozlišení 12 Mpx a světelnost f/2.2. Třetí je pak teleobjektiv s 8 Mpx rozlišením a 3x optickým zoomem. Selfie kamerka vpředu pak nabízí vysoké 24 Mpx rozlišení.

Pod zadním krytem se pak nachází akumulátor s dost průměrnou kapacitou 4000 mAh. Mobil také podporuje 65W rychlé nabíjení Qualcomm QuickCharge 5.0.

Zajímavá je také ultrazvuková čtečka otisků prstů s technologií 3D Sonic gen 2, která se nenachází v displeji, jako je tomu u konkurence, ale je umístěna překvapivě na zádech mobilu. V mobilu pak najdeme operační systém Android 11.

Zdroje: Qualcomm, Gizchina

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*