První dojmy z odolného DOOGEE V20 Pro s infrakamerou

Výrobce DOOGEE na našem trhu prodává nejen běžné dotykové mobily, ale i mobily s vysoce odolnou konstrukcí. Jedním z nich je model DOOGEE V20 Pro. Zaujme také velkým akumulátorem (baterií) o kapacitě 6000 mAh, infrakamerou a podporou mobilních sítí 5G. Mobil mi dorazil na test a brzy můžete očekávat podrobnou recenzi. Tento článek berte spíše jako takové první dojmy.

Prodejní balení překvapí

Prodejní krabička k mobilu je trochu větší, protože ona i samotná odolná konstrukce mobilu je odolnější. Výrobce chválím, že do krabičky k mobilu přibalil 33 W nabíjecí adaptér, USB-C na USB-C nabíjecí/datový kabel, redukce z USB-C na klasické velké USB-A a někoho může potěšit i přiložená ochranná fólie na displej.

Drsné podmínky mu problém nedělají

DOOGEE V20 Pro má konstrukci opravdu robustní. Má taky něco vydržet a výrobce uvádí, že splňuje zvýšenou odolnost IP68 a IP69K. Tyto certifikace deklarují odolnost vůči vniknutí vody a prachu do konstrukce mobilu. Splňuje také vojenský standart MIL-STD-810G. Používat ho můžete tedy i pod vodou, a to až do 1,5 metru po dobu 24 hodin. USB-C konektor má i gumovou záslepku.

Mobil si můžete vzít i do drsných podmínek a nemíří tady na kancelářské krysy sedící celý den za monitorem. 6,43palcový OLED displej s 2K rozlišením chrání také odolné sklo Corning Gorilla Glass 5. Výrobce do balení přibalil i ještě ochrannou fólii, ale tu jsem na displej nenalepil. Chci totiž zjistit, zda je sklo opravdu odolné a během používání nebude trpět na oděrky či mikroškrábance. A POZOR! Nad displejem není jen reproduktor, ale dokonce i barevná notifikační dioda.

Všiml jsem si, že v e-shopech je mobil občas prezentován s odlišným designem zad. Je to nejspíš tím, že ve světě se prodává ve více verzích. K dispozici mám mobil určený pro českou distribuci, a ten svými zády imituje kůži a líbí se mi praktický výsuvný stojánek s logem výrobce. Ten může posloužit třeba pro pohodlné sledování filmů.

Vidí i v noci

DOOGEE V20 Pro chce nalákat také na termokameru se zobrazením teploty, možnosti focení a pořizování videí. Teplotní rozdíly údajně lze měřit na 1 km. V aplikaci fotoaparátu se nachází také režim nočního viděný, který skutečně funguje a pořídit můžete černobílé snímky v úplné tmě bez použití blesku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*