Jak fotí DOOGEE V20 Pro zadními fotoaparáty? Co termokamera?

DOOGEE V20 Pro se rozhodně nesnaží být nejlepším fotomobilem. Dost pravděpodobně si ho budou chtít pořídit především dělníci, kteří mohou ocenit termokameru. Pro focení různých důležitých věcí však je k dispozici i 64 Mpx hlavní fotoaparát se světelností f/1,8. Nasazen byl i netradiční 24 Mpx fotoaparát s nočním viděním. A co ten třetí fotoaparát? O tom se často píše, že je ultraširokoúhlý. Vlastně jsem si také myslel, že mobil ultraširokoúhlý fotoaparát má, ale nikde v prostředí jsem nenašel možnost jeho používání. Ve specifikacích na stránkách výrobce jsem však našel, že se jedná o 8 Mpx čip Samsung® S5K4H8YX, a ten má zorné pole 90°. O ultraširokoúhlý fotoaparát se tedy nejedná a senzor pravděpodobně slouží pro rozostření či něco jiného.

Začněme termokamerou

Výrobce do mobilu nasadil termokameru InfiRay Tiny1-C s rozlišením 256×192/160×120 px. Senzor a software se starají o to, že data získaná z termokamery se zobrazí v obraze z hlavního fotoaparátu. Ve třech bodech umí zobrazit aktuální teplotu, a to překvapivě na velkou vzdálenost. Při vysoké přesnosti je senzor schopen měřit rozmezí od -15°C do 150°C. Od 50°C do 550°C je přesnost dle výrobce čipu nižší. Danou scénu s daty o teplotě můžete nejen fotit, ale můžete vytvářet timelapse a běžná videa.

24 Mpx snímač s nočním viděním

Velmi zajímavý je 24 Mpx snímač se světelností f/1,8. Slouží pro focení nebo pořizování videa v noci. Je sice jen černobílý, ale v úplné tmě fotit opravdu umí a výsledek tedy dost překvapil.

Hlavní fotoaparát za dobrých světelných podmínek

Za dobrých světelných podmínek umí hlavní fotoaparát pořídit hezké fotky. Mají hezké barevné podání, hravě si poradí s protisvětlem a s mírou detailů jsem také spokojený. Dobře funguje i manuální ostření a makro snímky jsou také pěkné. Využít lze i režim „zvětšení fotografie závěrky“, který hlavním fotoaparátem a softwarem umí uměle navýšit rozlišení na 108 Mpx.

Digitální zoom

Mobil podporuje i maximální 4x digitální zoom. Ten funguje tak, že dochází k výřezům z fotek z hlavního fotoaparátu. 2X digitální zoom jsme využíval třeba během focení makra a takové fotky jsou hezké. 4x digitální zoom za dobrého světla použít také můžete.

Noční režim hlavním fotoaparátem

V aplikaci fotoaparátu najdete i noční režim v položce „More“. Ten umí fotit hlavním fotoaparátem a snaží se scénu i bez blesku prosvětlit. Když je kolem dost světla, snímky jsou použitelné, ale za opravdu horšího světla post-processing selhává a je vidět velké množství digitálního šumu. Já v noci však měl rád právě již zmíněný 24 Mpx fotoaparát pro noční vidění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*