První dojmy z Huawei P20 Pro: Fotoaparát, operační systém a výřez v displeji

Čínský výrobce Huawei si letos připravil zajímavé mobilní telefony. Přečíst si můžete podrobné recenze modelů Huawei P20 a levnější Huawei P20 Lite. Tentokrát se mi na test do rukou dostal dražší kousek Huawei P20 Pro. Jedná se o vlajkový model, který se za 19 000 Kč snaží nabídnout pořádnou porci výkonu, výborný fotoaparát a displej s minimálními rámečky.

 

Nejdříve bych chtěl upozornit, že v tomto článku popisuji pouze první dojmy z mobilu. Ve finální podrobné recenzi se tedy některé informace mohou lišit. Během testování mohou přijít nové aktualizace, které mohou některé problémy vyřešit.

 

Fotoaparát

Velké lákadlo modelu P20 Pro je trojice zadních fotoaparátů. Lze pořizovat snímky v rozlišení 40 Mpx a nechybí 3x optický zoom. Zatím jsem pořídil pár snímků za různých světelných podmínek a mohu říci, že se fotoaparát vážně povedl. Umí pořídit krásné snímky ve dne i v noci. Zatím mám tedy z fotoaparátů dobrý dojem a nestačil jsem se divit rychlostí ostření a pořizování snímků. Více se však dozvíte v chystaném samostatném článku a podrobné recenzi.

 

 

 

Operační systém

V mobilu Huawei P20 Pro se nachází operační systém Android 8.1 Oreo s masivní nadstavbou EMUI 8.1. Po pár dnech mohu říci, že zatím je systém krásně svižný a nezaznamenal jsem žádné zpomalení. Bohužel, zaznamenal jsem i problémy, které mi používání mobilu dost znepříjemňují. Narážím tím na notifikace (upozornění z aplikací), které v některých případech nefungují vůbec. U mé oblíbené aplikace Threema nedostávám upozornění na nové zprávy vůbec a nebo s velkým zpožděním. U Messengeru to zatím tak špatné není, ale také se často stává, že jsou notifikace opožděné. V dnešní době jsou notifikace alespoň pro mé používání dost podstatné, a proto jsem z jejich nefunkčnosti dost rozčílený …

Proč má Huawei takové problémy s příjmem notifikací? Problém je pochopitelně v nadstavbě, která je opravdu masivní a zasahuje ve velkém měřítku i do úspory baterie. Stejný problém jsem měl i u modelu P20. Je sice fajn, že se výrobce zaměřil na úsporu a výdrž je u mobilu P20 Pro zatím velice dobrá, ale nevědět, jestli mi někdo psal, je vážně špatné … Prozkoumával jsem tedy intenzivně celé nastavení telefonu včetně udělování práv aplikacím či úsporné režimy, které jsem všechny zakázal a aplikacím Threema, Messenger, e-mailu atd., kde se problém nachází nastavil maximální prioritu v notifikacích. Bohužel, ani to nepomohlo a řešení v systému žádné není. Problém musí vyřešit pravděpodobně výrobce v aktualizacích …

 

Výřez v displeji

Velkým lákadlem Huaweie P20 Pro je bezesporu opravdu vydařený OLED displej s úhlopříčkou 6,01“ (palce) a FullHD+ rozlišením. No, vzhledem k ceně bych vážně očekával vyšší rozlišení, které nabízí konkurence. Displej se stejně, jak u modelu P20 neobešel bez výřezu v displeji. U modelů P20 a P20 Lite jsem výřez kritizoval kvůli problémům. Aplikace si s výřezem jednoduše nerozumí, a to mělo za následek nefunkční prvky v aplikacích či jejich podivné chování. Aplikace bylo nutné zavřít a znovu spustit. Jsem tedy mile překvapen, když u P20 Pro jsem zatím na tento problém nenarazil. To se ale může po dlouhodobém používání změnit.

 

 

 

Recenze bude zajímavá

Po pár dnech mam z Huawei P20 Pro v několika ohledech velmi dobré pocity a v podrobné recenzi si odnese dost kladných hodnocení. Rozhodně potěší stereo reproduktory, které nejsou ani u konkurence moc často vidět. Mobilu se tedy budu nadále aktivně věnovat a můžete se těšit na podrobnou recenzi.

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*