Stylový reproduktor LG XBOOM 360 naživo. Jaké jsou první dojmy?

Jihokorejský výrobce LG na našem trhu neprodává jen televizory, ale už před nějakou dobou na náš trh přišel s přenosným bezdrátovým reproduktorem LG XBOOM 360. Ten je už teď na našem trhu k dispozici ve všech třech barevných provedeních. V době psaní tohoto článku byl reproduktor k dispozici jen na pár vybraných e-shopech, a to třeba na Datartu (odkaz) za akční cenu 8 490 Kč s DPH.

Hned po představení jsem byl už z běžných produktových renderů nadšený. Design reproduktoru je vážně stylový a je potažený látkou údajně ze skleněných vláken a ucho pro přenášení je z hliníku. Výrobce použil také dle mého názoru nádherná barevná provedení, a to béžové, zelené a fialové.

Reproduktor LG XBOOM 360 jsem bohužel neměl zatím možnost zrecenzovat a pevně doufám, že se mi tato možnost naskytne. Naskytla se ale možnost se na něj naživo podívat a trochu si jej osahat. Musím říci, že naživo je reproduktor ještě hezčí, než na produktových renderech či fotkách. Především fialová barva se mi strašně líbí. Reproduktor je celkem velký a jeho rozměry činí: 247,5 x 514 x 247,5 mm. Proto jsem byl opravdu velice mile překvapen, že ve skutečnosti je lehký a dle stránek výrobce váží 5,8 kg. Reproduktor má také zvýšenou odolnost s certifikací IPX5, což znamená, že by nějaké déšť měl vydržet.

Hezkému designu také dost přidává stylové RGB osvětlení. To si můžete také pohodlně měnit přímo v bezplatné mobilní aplikace, která je dostupný pro Android i iOS. LG tvrdí, že vybrat si můžete až mezi 16,8 milionů barev.

Zdroj: LG.com

Jak jsem již zmiňoval, tak reproduktor jsem neměl k dispozici pro důkladné testy, takže tento článek berte jen jako takové první dojmy. Moc rád bych věděl, jak ve skutečnosti reproduktor hraje. Krátce jsem si však mohl přehrát dema od výrobce, a i když jsem byl v rušném prostředí, tak zvuk zněl dobře. Slibuje všesměrový 360° zvuk.

Zdroj: LG.com

Potěší, že reproduktor lze připojit skrze Bluetooth se dvěma zařízeními současně. Problém by neměl být se zařízeními s Androidem, iOS a dle zaměstnance LG je možné jej propojit i s počítačem. Opravdu překvapen jsem byl také tím, že reproduktor ve spodní části má skryté resetovací tlačítko, AUX pro poslech hudby drátově, a dokonce i běžný USB-A konektor pro přehrávání hudby z flash disku. Slot pro paměťové karty však chybí.

Celé nastavení reproduktoru můžete ovládat pohodlně mobilním telefonem či tabletem. Běžné funkce, jako zapnutí/vypnutí reproduktoru, ovládání hlasitosti, pozastavení/zapnutí přehrávání, ovládání podsvícení či přepínání mezi režimy Bluetooth, AUX nebo USB můžete i bez mobilu, a to dostatečně velkými tlačítky na horní části reproduktoru. Stisk tlačítek je jistý a potěší pochopitelné popisky.

 

Nějaké ty specifikace reproduktoru:

 • Produktové značení reproduktoru: LG XBOOM 360 RP4 (LG RP4)
 • Rozměry reproduktoru: 247,5 x 514 x 247,5 mm
 • Váha reproduktoru: 5,8 kg
 • Spotřeba energie: 15W
 • Spotřeba energie v pohotovostním režimu: 0,5W
 • Celkový hudební výkon: 120W
 • Zvýšená odolnost: certifikace IPX5
 • Podporované kodeky: Qualcomm AptX/AptX HD, LDAC, SBC, AAC
 • Nabíjení: USB-C, 5 hodin nabití do 100%
 • Výdrž na jedno nabití: 10 hodin při přehrávání hudby na 50% hlasitost
 • Odkaz na oficiální stránky výrobce

Zdroje specifikací: LG

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*