RECENZE: Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB – chytrá prodlužka za velice příjemnou cenu

Na našem trhu je možné konečně sehnat chytrá zařízení do domácnosti za příjemné peníze. Tesla od Witty s.r.o. u nás prodává chytré čističky vzduchu, bezpečnostní kamery, zařízení pro mazlíčky, chytré televize s Androidem a další zařízení. Nově Tesla do svého portfolia zařadila očekávané chytré zásuvky. Na test jsem obdržel velice zajímavé zařízení Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB. To nabízí hned tři běžné zásuvky a čtyři USB porty pro nabíjení mobilů a jiných zařízení. Všechny připojené spotřebiče můžete pohodlně ovládat skrze mobil nebo tablet s Androidem i iOS. V době psaní recenze se zařízení prodávalo za 949 Kč s DPH na CZC.

Zdroje: Tesla

 

 

Pozitiva:

 • Kvalitní konstrukce
 • Čtyři běžné USB-A konektory
 • Aplikace Tesla Smart – pro Android/iOS, překlad do češtiny/slovenštiny a snadné párování
 • Hlasové ovládání skrze Google Assistant a Alexa
 • Monitoring spotřeby připojených zařízení
 • Načasování každé zásuvky
 • Lze vypnout modré podsvícení
 • Krásná cena

 

Negativa:

 • Někdo by mohl ocenit verzi s delším kabelem
 • Nepodporuje Apple HomeKit a Apple Siri

 

 

 

Obsah balení

Od balení prodlužovacího kabelu asi nelze očekávat nějaké zázraky. Najdeme v něm jen samotný prodlužovací kabel a různé návody.

 

 

 

Design a zpracování

Myslím si, že prodlužovací kabel Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB působí moderním dojmem. Je dostupný jen v bílém barevném provedení a použité plasty po stisknutí nijak nevržou a vše drží pevně na svém místě.

Na horní, tedy té nejdůležitější části prodlužovacího kabelu najdeme tři běžné zásuvky pro připojení spotřebičů a pochválit výrobce musím za nasazení hned čtyř běžný USB-A konektorů. Pro nabíjení mobilů, tabletů a jiných zařízení tedy nepotřebujete ani žádný nabíjecí adaptér. Stačí jen kabel připojit do USB-A konektoru a můžete pohodlně nabíjet. Tuto možnost jsem využíval velice často. Dále na prodlužovacím kabelu najdeme jen tlačítko pro zapnutí/vypnutí a modré diody.

Je velká škoda, že se neprodává verze s delším kabelem. K dispozici je tedy jen verze s délkou 1,8 m. Kabel je tedy celkem krátký, což může někoho zklamat. V mém případě mi to však nevadilo, protože jsem prodlužku používal především u postele, kde jsem potřeboval nabíjet mobily, notebook, měl připojenou lampičku a další zařízení.

 

 

 

Jak prodlužka vlastně funguje a co všechno umí?

Jak prodlužka Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB vlastně funguje? Hned po vybalení z krabičky stačí prodlužku připojit do zásuvky, tlačítkem zapnout a do svého mobilu či tabletu (Android/iOS) stáhnout mobilní aplikaci Tesla Smart. V aplikaci prodlužku připojíte ke své domácí 2,4 GHz Wi-Fi síti a uložíte do mobilní aplikace. Prvotní párování a nastavení je nádherně jednoduché a dovolím si tvrdit, že to zvládne úplně každý. Níže také najdete video od výrobce, kde můžete párování prodlužky vidět. Pochvalu si výrobce odnáší za to, že aplikace je kompletně přeložena do češtině/slovenštiny.

Celé to tedy funguje tak, že prodlužka je neustále připojena k domácí Wi-Fi síti, díky čemuž ji odkudkoliv můžete pohodlně ovládat skrze svůj mobil. Do mobilní aplikace Tesla Smart můžete mít uložené veškerá svá zařízení značky Tesla. Celou chytrou domácnost tedy lze ovládat jen jednou aplikací, což je velice příjemné. Já osobně používám bezpečnostní kamery, čističku vzduchu i prodlužku.

U mobilní aplikace ale ještě chvilku zůstaneme. Ovládání prodlužky se výrobci opravdu hodně povedlo. Každou zásuvku si můžete pojmenovat, jak jen chcete a máte tedy přehled, jaké zařízení je do jaké zásuvky připojeno. Je také fajn, že každou zásuvku si můžete načasovat. Nastavit si můžete třeba plán, kdy se v místnosti má zapnout/vypnout zásuvka s připojenou lampičkou. Toto řešení se může hodit třeba na chalupu, kde moc často nejste. Lampička se ve večerních hodinách zapne a ve zvolený čas zas vypne, aby si okolí myslelo, že na chalupě jste. V aplikaci pak můžete i vidět spotřebu všech zařízení.

Moc se mi líbí, že Tesla myslí i na detail, kterým je podsvícení zapínacího/vypínacího tlačítka a také diod u zásuvek na prodlužce. Ty svítí modře, což vypadá hezky, ale i ve svém okolí znám dost lidí, kterým podsvícení prodlužek v noci vadí a ruší je při usínání. V mobilní aplikaci můžete modré podsvícena úplně vypnout a lze nastavit i dětský zámek.

Tesla se také chlubí tím, že všechna její zařízení lze ovládat chytrými asistenty. K dispozici jsou asistenti Google Assistant a také Alexa. Je velká škoda, že alespoň v době psaní recenze nebylo možné zařízení přidat do Apple HomeKit ovládat jej jablečným chytrým asistentem Siri.

 

 

 

Nějaké ty papírové specifikace

 • Produktové značení: Tesla Smart Power Strip 3+ 4 USB (TSL-SPL-3+4)
 • Maximální proud každého USB konektoru: 2,4 A
 • Napájení: 230 VAC 50 Hz
 • Celkové maximální zatížení: 3680 W (230 VAC @ 16 A)
 • Maximální zatížení jedné zásuvky: 3680 W (230 VAC @ 16 A)
 • Bezdrátové připojení: Wi-Fi 2,4 GHz (802.11 b/g/n)
 • Provozní teplota prodlužky: 0–35 °C
 • Provozní vlhkost prodlužky: 5–65%
 • Mobilní aplikace: Tesla Smart pro Android a iOS, Jazyky aplikace: EN, CZ, SK, PL, HU, SL, HR, DE, RU, UA

 

 

 

Závěr – mám si tu prodlužku koupit?

Chytré produkty Tesla mám moc rád a mám s nimi velice dobrou zkušenost. Prodlužka Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB je fajn doplněk do domácnosti, který ocení asi každý. Byl jsem velice mile překvapen tím, že za krásnou cenu 949 Kč s DPH nabízí i měření spotřeby a možnost si každou zásuvky zvlášť načasovat. Již tradičně potěšila i dobře zpracovaná mobilní aplikace Tesla Smart v češtině/slovenštině, kde nechybí žádné důležité nastavení a prvotní párování prodlužky je velice jednoduché.

Tesla Smart Power Strip 3 + 4 USB mohu rozhodně jen doporučit, protože za ty peníze nic lepšího neseženete. Kdybych ale chtěl rýpat, tak rozhodně někdo by mohl ocenit, kdyby výrobce na náš trh přišel také s verzí prodlužky s delším kabelem. Jablíčkáři také mohou požadovat přidání zařízení do Apple HomeKit a ovládání skrze Siri.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*