Bezdrátová sluchátka LG TONE Free FP8 se umí sama dezinfikovat

Ve svém předchozím článku jsem popsal první dojmy z nádherného přenosného reproduktoru LG XBOOM 360 (odkaz na článek). Málokdo ví, že jihokorejský výrobce LG dokonce i na našem trhu prodává bezdrátová sluchátka. Modelů má hned více, ale zajímavý je asi nejvíce model LG TONE Free FP8. Ta jsou na našem trhu již v prodeji. V době psaní tohoto článku je bylo možné zakoupit na oficiálním LG shopu za 3 990 Kč s DPH (odkaz), ale lze je sehnat třeba i v Electro Worldu za 3 490 Kč s DPH (odkaz).

I bezdrátová sluchátka LG TONE Free FP8 jsem měl možnost naživo vidět, ale bohužel jen za plexisklem. Neměl jsem tedy možnost si je nějak osahat, což je velká škoda. Bohužel zatím jsem neměl ani možnost je zrecenzovat a pevně doufám, že časem tuto možnost mít budu.

Zdroj: LGShop.cz

Na první pohled se může zdát, že to jsou obyčejná bezdrátová špuntová sluchátka. Výrobce se ale všude chlubí, že umí zlikvidovat až 99,9% bakterií na sluchátkách. A jak to vlastně funguje? LG na to šlo modrým UV nano světlem, které se nachází přímo v nabíjecí krabičce. Když sluchátka vyndáte z uší a vložíte do krabičky, tak dojde k dezinfekci, což je rozhodně dobrá funkce, kterou jsem u konkurence zatím neviděl.

Sluchátka komunikují skrze Bluetooth 5.2 a lze je údajně používat s Androidem i iOS. Myslím si ale, že problém nebude ani s počítačem. Výrobce s také chlubí funkcí Google Fast Pair, což je velice pohodlná funkce. Tato funkce funguje většinou tak, že nabíjecí pouzdro se sluchátky uvnitř stačí jen otevřít a mobil s Androidem vás během chvilky upozorní, že sluchátka můžete na jedno klepnutí na tlačítko spárovat.

Na stránkách výrobce si lze všimnout třech barevných provedeních, ale na českých e-shopech jsem si všiml jen dvou barevných provedeních, a to černé a bílé. Konstrukce sluchátek slibuje také zvýšenou odolnost s certifikací IPX4, takže odolat by měla i potu při sportu.

Sluchátka pochopitelně slibují také kvalitní poslech hudby, automatické potlačení okolního hluku (ANC) a dle výrobce podporují kodeky SBC a AAC. Škoda, že nepodporují Qualcomm AptX.

Zdroje specifikací: LG

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*