První dojmy z notebooku Asus TUF Gaming A15 (FA506)

Na test mi dorazil herní notebook Asus TUF Gaming A15 (FA506II-BQ028T). Ten se snaží zapůsobit šestijádrovým procesorem AMD Ryzen 5 4600H, který v turbo boost režimu nabízí takt až 4 GHz. O výkon se dále starají paměti 16 GB RAM DDR4 a grafická karta NVIDIA GeForce 1650 Ti s pamětí 4 GB GDDR6.

Jaký tedy notebook vlastně je? Začnu tedy u designu, který se ASUSu vážně povedl. Už když se podíváte na designové prvky na víku, tak je hned jasné, že se jedná o herní stroj. Zajímavé designové prvky se nachází také na základně notebooku, kde se nachází také příjemná klávesnice. Ta je podsvícena a barvu podsvícení si můžete měnit dle libosti v aplikaci Armory Crate.

Notebook nabízí 15,6palcový IPS displej, který má příkladné pozorovací úhly a barevné podání. Jen škoda, že není dotykový, ale to bych u herního notebooku ani neočekával. Potěší však minimální rámečky kolem displeje, což přidává modernímu dojmu.

Co se výkonu týče, tak toho má notebook na rozdávání. Během mého testování pravidelně hraji Fortnite, Call of Duty Warzone, Metro Exodus a řadu dalších náročných her. Notebook si hravě poradil s každou hrou na plné grafické nastavení. Notebook se také na žádné části nadměrně nezahřívá a výrobce opět výborně zvládl systém chlazení, jak je u ASUSu zvykem.

Zatím jsem velice spokojený i s rychlostí 512 GB SSD disku a také citlivosti Wi-Fi. Ta funguje výborně a signál je dostupný i na místě domu, kde má jiný notebook problémy. Zatím asi jako jediný nedostatek vidím v absenci Windows Hello pro odemykání obličejem, na kterou jsem si zvykl u notebooků Asus ZenBook 14 UX434FL a ASUS Zenbook Pro Duo UX581.

Více se budete moci dočíst v chystané podrobné recenzi. 😉

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*