Pixelfed dostává oficiální aplikaci pro Android a iOS

Nelíbí se vám šmírování společnosti Meta, která vlastní sociální síť Instagram? Vyzkoušet můžete svobodnou alternativu Pixelfed. Jedná se o decentralizovanou sociální síť, takže si můžete vybrat instanci (server) dle vlastního uvážení, obsah není řazen podle „chytrých“ algoritmů, vystupovat můžete anonymně a není sledován obsah z vašeho internetového prohlížeče nebo zařízení.

Pixelfed začíná celkem dost lidí testovat, proto bylo na čase, aby vyšla oficiální aplikace pro mobilní telefony. Webové rozhraní sice funguje skvěle, ale aplikace je pohodlnější. Tvůrci bylo nedávno ohlášeno vydání aplikace pro Android a iOS, ale v současné době je ve fázi testovací beta verze. Pokud nechcete čekat, tak si testovací verze již můžete vyzkoušet na obou platformách. Časem se však dle vývojáře objeví také v Obchodě Play, F-Droid a Apple App Store.

 

Kde oficiální aplikaci stáhnout?

Uvědomte si, že se stále jedná o testovací beta verzi. Stále tedy nefunguje úplně ideálně a obsahuje různé chyby. Za vyzkoušení však stojí. Doporučuji sledovat oficiální Mastodon účet: @pixelfed@mastodon.social. K dispozici je i verze pro operační systém iOS, ale tam je instalace trochu složitější skrze TestFlight Beta.

 

Nemáte ještě sociální síť Pixelfed? Zkuste ji

Chcete si svobodnou sociální síť Pixelfed vyzkoušet? Doporučuji se registrovat na českou instanci Pixelfed.cz. Postup registrace, přihlášení do aplikací a další články najdete v odkazech níže. 😉

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*