Jaké Android aplikace pro sociální síť Pixelfed používat?

V posledních měsících je populární decentralizovaná sociální síť Mastodon, která nahrazuje spíše Twitter. Jestli potřebujete nějakou svobodnou náhradu Instagramu, tak za zkoušku rozhodně stojí Pixelfed. Opět se jedná o decentralizovanou sociální síť a vybrat si můžete instanci (server) dle vlastního uvážení. Jakou mobilní aplikaci na Android mobilu nebo tabletu ale používat?

Pixelfed vlastně není žádnou novinkou, ale zájmu se těší spíše až teď. Proto pro něj nebyla žádná oficiální aplikace, ale to se konečně mění a oficiální aplikace je v beta testování pro Android i iOS. Zatímco společnost Meta bojuje s používáním jiných klientů pro sítě Instagram nebo Facebook, tak Pixelfed je díky své svobodě možné používat i v jiných aplikacích, a to bez rizika pozastavení účtu.

Nemáte ještě Pixelfed? Můžete ho vyzkoušet, a to rovnou s českým serverem Pixelfed.cz. Doporučuji si pročíst také všechny články o této sociální síti – odkaz. Nezapomeňte tam sledovat také novinky z tohoto webu, a to z účtu: @infoekCZ. 😉

 

Jaké aplikace tedy mohu na Androidu vyzkoušet?

Oficiální aplikace Pixelfed

Aktuálně je Pixelfed aplikace dostupná pouze v podobě instalačního APK souboru, ale vývojáři chtějí aplikaci nabídnout i ve svobodném obchodě F-Droid i Obchodě Play. Stále se jedná o betu, která obsahuje chyby, ale vypadá dobře a připomíná starší verze Instagramu.

 

Tusky

Aplikaci Tusky můžete znát jako Mastodon klienta a vlastně přihlašovací obrazovka požaduje přihlášení k této sociální síti. Pokud ale do pole s adresou zadáte adresu Pixelfed serveru např. pixelfed.cz, tak se přihlásíte i ke svému Pixelfed účtu a můžete jej naplno používat. Výhoda je ta, že funguje krásně svižně a umožňuje přepínání mezi více Mastodon i Pixelfed účty. Vše máte tedy v jedné aplikaci a potěší i překlad do češtiny.

Mobilní aplikace Tusky pro Mastodon a Pixelfed

 

PixelDroid

PixelDroid je asi nejznámější aplikací pro používání Pixelfedu na Androidu. Ta je dostupná pouze v obchodě F-Droid, je přeložena do češtiny a také připomíná Instagram. Aplikace vlastně funguje celkem dobře, má možnost přepínání mezi více účty, ale stále mi asi více sedí Tusky. I značení aplikace v F-Droidu napovídá, že PixelDroid není ve finální verzi, ale jen v testovací beta verzi.

Prostředí mobilní aplikace PixelDroid pro sociální síť Pixelfed

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*