Jak se k Pixelfed přihlásit v aplikaci nebo na webu?

Dost lidí již zná decentralizovanou sociální síť Mastodon, což je jakási alternativa k Twitteru. Existuje i alternativa k Instagramu, a to Pixelfed. Ten je také decentralizovaný a vybrat si můžete instanci (serveru), kde si vytvoříte svůj účet. Pro někoho je tedy přihlašování na webu nebo v mobilních aplikacích matoucí, ale je to nesmírně jednoduché. Níže najdete postupy, jak na to. 😉

 

Přihlašování ve webové verzi

Po registraci si musíte zapamatovat nebo poznamenat, na jakém serveru jste registrováni. V případě webové verze je přihlášení tedy jednoduché. Stačí navštívit webovou stránku vašeho serveru např. Pixelfed.cz a tam se přihlásit. Pokud si nepamatuje váš server, můžete ho dohledat v oficiálním seznamu instancí na této adrese: pixelfed.org/servers.

 

Přihlašování do mobilní aplikace a používání více účtů

Oficiální mobilní aplikace je aktuálně pro Android a iOS ve vývoji. Pro Android si ji však můžete v testovací beta verzi snadno stáhnout a nainstalovat. Vyzkoušet však můžete i jiné aplikace, a to třeba Tusky nebo PixelDroid. Poslední dvě zmíněné aplikace umí i spravování více účtů.

Během přihlášení stačí jen do volného políčka napsat webovou adresu vaší instance (serveru) a následně budete vyzváni k zadání přihlašovacích údajů. Je to tedy snadné, jak můžete vidět ve videu níže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*