Phone Guardian VPN: Stráž sítě je potenciálně nebezpečná aplikace

Uživatelé mobilních telefonů s Androidem a iOS začíná denně otravovat reklama na mobilní aplikaci Phone Guardian VPN: Stráž sítě. Ta se objevuje většinou v mobilních hrách a v češtině láká na vyšší úroveň zabezpečení a ochranu před hackery. Je ale tato služba skutečně bezpečná?

Za službou Phone Guardian VPN stojí vývojáři z data.ai. Ta má sídlo v San Franciscu, tedy v USA. Asi všem musí být jasné, že VPN služba se sídlem v USA opravdu slibovat nemůže, musí ukládat veškeré logy s údaji a ty v případě potřeby vydávat. Je i dost podezřelé, že je VPN služba od této společnosti dostupná zcela zdarma, není zrovna omezována a funguje rychle. Musíte si uvědomit, že provoz VPN služeb je velmi drahý a musí se platit mnoho položek. Je vždy podezřelé, když je zdarma, tedy až na výjimku sítě TOR v některých aplikacích. Pravděpodobně služba je v provozu jen kvůli sběru dat… Za sebe tedy mohu říci, že aplikace bezpečná rozhodně není a je to spíše naopak.

Aplikace byla umístěna do staršího článku s VPN službami. Tam jsou zmíněna jejich sídla a případná důvěryhodnost. Je velmi smutné, že celý svět varuje před potenciálním rizikem TikToku, ale už nevaruje před VPN službami určenými výhradně pro sběr dat…

Analytické nástroje a oprávnění mobilní aplikace Phone Guardian VPN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*