Jak se hrají náročné mobilní hry na skládacím mobilu Oppo Find N?

Oppo Find N je velice zajímavé zařízení, kterému nechybí ani slušná porce výkonu. Na test jsem obdržel hned tu vybavenější variantu se 12 GB RAM a 512 GB interním úložištěm. Paměť RAM je možné také virtuálně rozšířit skrze interní úložiště o dalších 7 GB. Srdcem mobilu je pak výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 888.

Mobil Oppo Find N již podrobně testuji a jako mobilní hráč jsem musel vyzkoušet, jak se hraje na rozkládacím velkém 7,1palcovém LTPO AMOLED displeji se 120 Hz obnovovací frekvencí. Jelikož se jedná o displej spíše čtvercového poměru stran, trochu jsem se obával, jak hry budou vypadat. V nastavení si však můžete vybrat, zda chcete aplikace/hry mít na poměr stran 4:3 nebo 16:9 nebo v mém případě roztažené na celou plochu displeje.

 

 

 

Jak se hry na rozloženém displeji hrají?

Byl jsem velice mile překvapen tím, jak se mobilní hry na rozloženém displeji hrají. Všechny hry jsem hrál roztažené na celou plochu mobilu. Hry vypadají dobře, i když u některých je vidět taková neostrost v některých prvcích. To je však způsobeno tím, že hry nejsou alespoň prozatím přizpůsobené na rozkládací mobily. Toho se však časem jistě dočkáme.

Hrají her je tedy na mobilu příjemné, a i když nemá procesor Snapdragon 8 Gen 1, ale loňský Snapdragon 888, tak má výkonu na rozdávání. To dokazují i výsledky benchmarků. Níže najdete screenshoty výsledků benchmarků, ale i screenshoty z některých mobilních her.

 

 

 

Výsledky benchmarků:

Test v AnTuTu Benchmark
Test v AnTuTu Storage Test
Test v Geekbench 5

 

 

 

Apex Legends:

Hru Apex Legends lze hrát na maximální možné grafické nastavení bez problémů. Já však doporučuji hrát na grafické nastavení ExtremeHD, aby bylo možné hrát se 60 FPS (snímky za vteřinu).

 

 

 

Fortnite

Fortnite je doposud nejnáročnější mobilní hrou, protože je především špatně optimalizována. Na žádném mobilu jsem zatím hru nemohl hrát na 60 FPS bez pádů snímků. Na Oppo Find N jsem tedy hru hrál na maximální možné grafické nastavení Epic se 30 FPS.

 

 

 

DOOM

 

 

 

GTA: Vice City

Vice City na rozloženém displeji vypadá opravdu dobře, a to dokonce i celé nastavení hry. Pravděpodobně je to tím, že se jedná o port staré hry a kdysi se hrálo na čtvercových obrazovkách.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*