Mobilní operátoři, Meta, Google, Apple i YouTube bojují proti ruským dezinformacím

Správce CZ domén CZ.NIC konečně zrušil doménu Aeronet.cz a další dezinformační weby šířící ruskou propagandu (článek). Boj s dezinformacemi v této době však stále není u konce, i když o opravdu velké množství webů se postarali hackeři z celého světa.

Národní centrum kybernetických operací, do kterého patří čeští mobilní operátoři vyzvalo spolu s vládou ČR poskytovatele internetového připojení, aby se pokusili zamezit šíření dezinformací. Poskytovatelé internetu tedy začnou blokovat šest dobře známých vybraných webů. Osobně moc nerozumím tomu, proč je webů jen šest, když na internetu je takových webů stále ještě mnoho.

Zablokované weby:

  • sputniknews.com
  • cz24.news
  • nwoo.org
  • slovanskenebe.com
  • svobodnenoviny.eu
  • zvedavec.org

Společnost Meta vlastnící sociální sítě Facebook a Instagram také začala bojovat proti dezinformacím a masivně začala mazat příspěvky známých dezinformátorů a po celé EU zablokovala přístup k moc dobře známým ruským státním médiím RT (Russia Today) a Sputnik.

Zapomenout nesmím ani zmínit Google a Apple, kteří Rusům již blokují bezkontaktní platby mobilem skrze služby Google Pay a Apple Pay. Google také po celé Evropě zakázal přístup k ruským YouTube kanálům RT (Russia Today) a Sputnik.

A jak je na tom pornoprůmysl? I toho se to dotklo a ruští občané se již nepodívají na Pornhub a ruské „modelky“ na OnlyFans již nebudou vyplacené.

Zdroje: theverge, techcrunch, yahoo, twitter, irozhlas

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*