Jaké online/offline přehrávače hudby na Androidu dnes používat?

Poslech hudby na mobilních zařízeních se za poslední roky hodně změnil. Používáte ještě dnes nějaké vlastní archívy se staženými MP3 nebo FLAC nahrávkami? Většina lidí dnes bude mít asi už nějaký Tidal, YouTube Music, Spotify, Apple Music či jinou službu. I dnes však jsou k dsipozici hezké přehrávače hudby uložené v mobilu a vytvořit si můžete i vlastní streamování hudby z cloudového úložiště.

Samozřejmě přehrávačů pro platformu Android je mnoho, ale v tomto článku jsem se pokusil vybrat nějaké skutečně důvěryhodné. Díval jsem se po tom, aby aplikace nevyžadovala žádná pochybná oprávněné, nepatřila velkému korporátu a neobsahovala žádnou reklamu. Dost kvalitních přehrávačů je tedy dostupných ve svobodném obchodě F-Droid.

 

CloudPlayer Platinum

Patříte mezi uživatele, co dnes už nechtějí mít mnoho dat v úložišti svého mobilu, ale hudbu chcete především streamovat? K tomu může posloužit více aplikací, ale osvědčila se mi aplikace CloudPlayer. Ta poslouží výborně jako klasický přehrávač offline hudby z úložiště, ale připojit můžete i svá úložiště Microsoft OneDrive, Google Disk nebo DropBox a hudbu si i s coverem alba pohodlně streamovat.

Doporučuji zapomenout na bezplatnou verzi CloudPlayeru, protože ta je značně omezena a verze Platinum stojí pouze jednorázovou částku 99,99 Kč s DPH. Prostředí aplikace je příjemné, ale někoho může zamrzet přítomná angličtina. V nastavení aplikace můžete povolit streamování s používáním mobilních dat (Use Cellular Data) a vybrat můžete i velikost vymezenou pro uložená data ze streamu. Aplikace má však i další užitečná nastavení a stream OneDrivu mi fungoval skvěle s formátem FLAC i MP3. Umožněno je sdílení souborů, ukládání do oblíbených, vytváření playlistů a moc hezký ekvalizér a funkční je i Chromecast.

 

Retro Music (Metro)

Moc nechápu název tohoto přehrávače, protože retro opravdu nevypadá. Má příjemné prostředí s překladem do češtiny a hudbu přehrává offline z úložiště mobilu. Prostředí si můžete také upravit světlým/tmavým prostředím i vzhled přehrávání skladby je možné si přizpůsobit a nechat si zobrazit třeba další tlačítka. Je zkrátka jen na vás, jak si přehrávač nastavíte. Někoho může potěšit podpora Android Auto, sdílení audio souboru, zobrazení textu skladeb (pokud je soubor k dispozici) a ukládání do oblíbených. S přehráváním FLAC i MP3 nebyl problém.

 

Symphony

Symphony je už takový jednodušší přehrávač, který však slouží velmi dobře. Přehrávat umí FLAC i MP3 offline z úložiště, příjemné je prostředí v angličtině a skladby můžete ukládat i do svých oblíbených. V nastavení aplikace jsou k dispozici základní, ale i nějaké fajn funkce např. spuštění poslední skladby při připojení mobilu se sluchátky, přidání dalších tlačítek a vlastně vše, co budete potřebovat.

 

Vinyl Music Player

Celkem starý, ale stále aktualizovaný a povedený přehrávač FLAC i MP3 skladeb. Má přehledné prostředí v češtině, a i to si můžete v nastavení upravit. V nastavení je toho poměrně dost a dostalo se i na klasický ekvalizér. Soubory lze sdílet, přidávat do oblíbených a vytvářet můžete i své playlisty

 

Simple Music Player (Jednoduchý hudební přehrávač)

Jak již samotný název napovídá, jedná se o jednoduchý hudební přehrávač. Ovládat jej tedy zvládne naprosto každý a jeho prostředí je přeloženo do češtiny. Snadno si poradí se soubory FLAC i MP3, má ekvalizér, časovač i úpravu barev prostředí. Nechybí ani možnost vytváření vlastních playlistů.

 

VLC Media Player (VLC for Android)

Samozřejmě v článku nesmím zapomenout zmínit ani legendární VLC Media Player. Ten je stále bez reklam, v češtině a přehrát umí snad každý formát. Já osobně bych jej na mobilu pro přehrávání FLAC nebo MP3 skladeb nepoužíval, protože mi jeho prostředí k němu nesedí. Někomu se však může líbit, že VLC umí přehrávat všechny video i hudební formáty. Je také v češtině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*