Na tuzemský trh přichází snadno opravitelný mobil Nokia G22

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost modelu Nokia G22 na tuzemském trhu.  Nokia G22 je prvním chytrým telefonem Nokia, jehož hlavním benefitem je zjednodušená opravitelnost, čemuž napomáhá i spolupráce se společností iFixit. Novinka dále zaujme hlavním fotoaparátem s 50MP rozlišením, dvoubarevným provedením nebo třídenní výdrží na jedno nabití.

 

Nokia G22 – první chytrý telefon Nokia, jehož předností je zvýšená opravitelnost

Nokia G22 byla navržena tak, aby vybrané opravy mohli majitelé uskutečnit v domácích podmínkách úplně sami během pár minut. Spolupráce se společností iFixit, celosvětovou komunitou odborníků na opravy zařízení, zajišťuje téměř okamžitý přístup k návodům a náhradním dílům. Snadno tak lze vyměnit například poškozený displej, ohnutý nabíjecí konektor nebo baterii s nízkou kondicí.

Nová Nokia G22 má záda vyrobena ze 100% recyklovaného plastu, o čistý zvuk s vylepšenými basy se postará funkce OZO Playback a zásadní vzpomínky zachytí 50MP hlavní fotoaparát, který je obohacen o funkce z vyšší řady Nokia X. Novinkou v řadě G je také možnost virtuálně rozšířit operační paměť o další 2 GB pro plynulejší chod náročnějších aplikací.

Nokia G22 je navíc další telefon v cenově dostupné řadě G, který dostane tři roky záruky. Samozřejmostí je pak dvouletá podpora hlavních aktualizací a tříletá podpora pravidelných bezpečnostních aktualizací.

Náhradní součástky lze zakoupit na eustore.ifixit.com. Vždy si lze navíc vybrat, zda je potřeba koupit samotný náhradní díl, případně i potřebné náčiní k opravě. Ke každému náhradnímu dílu iFixit doporučuje konkrétní nástroje pro jeho výměnu a opravy se nemusí bát ani úplní začátečníci. Na stránkách iFixit lze najít podrobně popsané postupy oprav, které jsou doplněny o detailní fotografie.

 

Cena a dostupnost

Nokia G22 je již v prodeji v šedé barvě ve verzi 4/64 GB za doporučenou cenu 4 299 Kč.

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*