Mullvad Browser je prohlížeč vyvinutý s TOR Project. Má smysl?

Mullvad VPN ve spolupráci s TOR Project přináší internetový prohlížeč Mullvad Browser. Je zaměřen na soukromí uživatelů a používat jej lze na platformách: Windows, macOS a Linux. Blokuje tedy veškeré sledující prvky na webových stránkách, prvky pro cílení obsahu a všechny reklamy.

Mullvad Browser vychází z internetového prohlížeče Mozilla Firefox, jako dobře známý prohlížeč TOR Browser. Rozdíl je však v tom, že Mullvad v defaultním nastavení IP adresu nijak neanonymizuje. Dle tvůrců však nabízí stejné soukromí, jako TOR Browser, a to díky jeho nastavení a předinstalovaným pluginům: uBlock Origin, NoScript, Privacy Badger, Cookie AutoDelete a Mullvad VPN. Pro anonymizaci vaší IP adresy je tedy nutné si pořídit předplatné služby Mullvad VPN.

 

Má vlastně smysl dnes používat Mullvad Browser?

Abych byl upřímný, tak z Mullvad Browseru odvařený zrovna nejsem. Jedná se vlastně o stejný prohlížeč, jako TOR Browser, ale bez anonymizace sítě TOR. Předinstalované doplňky používám i v jiných prohlížečích např. Brave, který je dle mého názoru a zkušeností lepší. Mullvad VPN sice všude uvádí, že neukládá žádné logy s informacemi, ale společnost pochází ze Švédska. Jedná se tedy o zemi EU a moc bych nevěřil tomu, že nemá povinnost logy ukládat a s určitými orgány případně plně spolupracovat. Prohlížeč však bezpečný bude, ale použil bych jinou VPN službu.

 

Kde Mullvad Browser stáhnout?

 

Kde seženu doplňky z Mullvad Browseru do jiných prohlížečů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*