Nokia 8.1 umí pořizovat časosběrná videa ve 4K (Google Camera)

Nokia 8.1 je dle mého názoru doposud nejpovedenějším modelem finského výrobce. Za slušnou cenu nabízí slušnou dvojici čoček zadních fotoaparátů Zeiss. Díky čistému systému Android One je možné bez jakéhokoli omezení využívat výbornou aplikaci Google Camera a z fotoaparátů tak vymáčknout maximum.

 

Nokii 8.1 testuji již celkem dlouho a opravdu jsem si ji oblíbil, protože umožňuje svobodu v instalaci aplikací, kterou nabízí snad jen drahé mobily Pixel od Googlu. Co se focení a natáčení videí týče, tak klasickou aplikaci fotoaparátu od výrobce vůbec nepoužívám. Google Camera umí lépe fotit na automatiku, nabízí bezkonkurenční noční režim Nigh-Sight a skvělé portréty.

V nové verzi: MGC_6.2.030_nokia_8.1_05.05a_test z data 21.7.2019 (všechny verze) se objevila možnost pořizování časosběrných videí ve 4K rozlišení. S klasickou aplikací lze pořizovat časosběr „jen“ ve FullHD a nelze upravovat jejich rychlost. V Google Cameře lze upravovat rychlost od 1x – 120x a využívat digitální zoom. Funkci zapnete: Více/Nastavení/4K TimeLapse.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*