Nokia T10 je malý 8palcový tablet se slotem pro SIM kartu a dlouhou podporou

Společnost HMD Global se vloni vrhla také do segmentu tabletů, a i na náš trh přinesla velký tablet Nokia T20. Dnes představila tlačítkové mobily, ale příjemným překvapením je i malý 8palcový tablet Nokia T10. Ten chce zaujmout verzí pro SIM kartu a dlouhou softwarovou podporou.

 

Displej a zvuk

Nokia T10 nabízí opravdu malý 8palcový IPS displej s HD+ rozlišením (1 280 x 800 px), poměrem stran 16:10 a maximálním jasem 450 nitů s automatickou regulací jasu. Na displeji si můžete užít třeba i Netflix, protože tablet splňuje certifikaci Netflix HD, díky čemuž lze sledovat filmy a seriály v maximálním rozlišení displeje.

Výrobce se chlubí, že tablet má dva stereo reproduktory s podporou technologie OZO. Na tabletu najdete také 3,5 mm jack konektor pro připojení drátových sluchátek či jiného příslušenství. Pro bezdrátová sluchátka je pak k dispozici Bluteooth 5.0.

 

Design a konstrukce

Nokia T10 je opravdu prcek a jeho celkové rozměry činí: 208 x 123,2 x 9 mm a váží 375 gramů. Jedná se o jednolitou konstrukci s texturovanou úpravou, díky které by neměl mít problém s tvorbou škrábanců. Představena byla jen verze v modrém provedení a je škoda, že barevných variant nebylo více. Modrá však vypadá alespoň na produktových renderech pěkně.

 

Výkon a nabíjení

Tablet bude levný, takže nemůžete očekávat nějaký převratný výkon. Dle papírových specifikací by však běžné aplikace, surfování po internetu, stahování a sledování filmů měl zvládat s přehledem. O jeho výkon se stará osmijádrový procesor Unisoc T606 a bude k dispozici ve dvou paměťových variantách. Lepší verze nabídne 4 GB RAM a 64 GB interní úložiště a v prodeji bude i verze se 3 GB RAM a 32 GB interním úložištěm. Paměť lze také rozšířit paměťovou kartou microSDXC o maximální kapacitě 512 GB.

V tabletu se nachází akumulátor s kapacitou 5 250 mAh a o nabíjení se postará oboustranný konektor USB-C. Nabíjení pak bude mít dle očekávání výkon 10 W.

 

Konektivita a verze tabletu

Tablet bude k dispozici ve dvou verzích, a to v klasické verzi Wi-Fi (bez SIM karty) a ve verzi LTE. Do verze LTE bude možné vložit nanoSIM kartu a budete si tedy moci užívat mobilní internet kdekoliv a třeba i vytvářet Wi-Fi hotspot pro sdílení mobilního internetu do všech svých zařízení. V materiálech se výrobce chlubí i možností použití hlasového hovoru a SMS zpráv.

Obě verze tabletu pak nabídnou podporu 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi sítí (Wi-Fi 5) a Bluetooth 5.0. Přítomny pak budou i všechny důležité lokalizační systémy: GPS/A-GPS, Galile a Glonass. Tablet tedy bude možné využívat i pro navigaci.

 

Software

Společnost HMD Global se vždy chlubila, že v zařízeních Nokia nabídne slušnou podporu operačního systému. V případě tohoto tabletu se hned po vybalení z krabičky bude v něm nacházet čistý systém Android 12. Slíbena mu byla tříletá softwarová podpora, což znamená, že po dobu tří let bude dostávat pravidelné bezpečnostní záplaty a po dobu dvou let pak nové verze celého Androidu.

 

Fotoaparáty

Asi žádný tablet nemá tak kvalitní fotoaparáty, jako mobilní telefony. Kdo by také chtěl fotit tabletem, že? Pro práci a platby skrze internetové bankovnictví však dobře poslouží i slabší fotoaparát. Tablet má na zádech modul s 8 Mpx fotoaparátem, který na skenování QR kódů pro zaplacení faktur a vyblbnutí pro dětí naprosto postačí. Pro videohovory je pak přítomná 2 Mpx kamera nad displejem.

 

Co najdete v prodejním balení?

V prodejní krabičce k tabletu dostanete naprostý standart. Najdete v ní 10 W nabíjecí adaptér, metrový nabíjecí/datový USB-C kabel a různé návody. Na vybraných trzích bude k tabletu přibalován i ochranný kryt. Výrobce však nespecifikoval, jaké trhy se ho dočkají.

 

Dostupnost a cena

V době psaní tohoto článku nebyl oznámena dostupnost ani cena tabletu Nokia T10 pro náš trh. Pevně doufám, že se i na našem trhu objeví LTE verze pro SIM kartu a lepší konfigurace 4/64 GB.

Zdroje: TZ

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*