Nokia G22 si opraví každý. Originální díly budou k sehnání 5 let

Finská společnost HMD Global na MWC 2023 představila nový mobil Nokia G22. Ten navazuje na loňský model Nokia G21 a opět se jedná o dostupný mobil s čistým operačním systémem Android, NFC pro bezkontaktní platby a slibuje i slušnou výdrž na jedno nabití a fotoaparát s rozlišením 50 Mpx. Výrobce se však chlubí i tím, že nový model je možné snadno rozebrat a pomocí obyčejných setů si bude moci každý vyměnit díly.

Výrobce mobilů Nokia poslední roky razí cestu ekologie a udržitelnosti. Proto představil i lépe vybavený model Nokia X30 z recyklovaných materiálů a tříletou zárukou i na našem trhu. Nokia G22 má zadní plastový kryt ze 100 % recyklovaného plastu a výrobce slíbil dostupnost náhradních dílů po dobu pěti let.

„Lidé si cení kvalitních zařízení s dlouhou životností a neměli by kvůli nim dělat cenové kompromisy. Nová Nokia G22 je záměrně vyrobena s opravitelnou konstrukcí, abyste si ji mohli ponechat ještě déle,“  řekl Adam Ferguson, vedoucí produktového marketingu společnosti HMD Global.

Zdroj: Nokia

Nokia G22 byla představena a všude publikována společně se známými sety iFixit. Jedná se o set běžných nástrojů pro snadné rozebírání mobilů a jiných zařízení. Experti z iFixit prý budou publikovat oficiální návody pro rychlou opravu mobilu. Návody budou dostupné pod tímto odkazem. Pomocí nich si každý bude moci snadno vyměnit různé díly, které si objedná třeba přes internet. K dispozici budou právě i již zmíněné sety pro opravu, ale mobil bude možné pochopitelně opravit i sety od jiných výrobců.

„Značka Nokia má na evropském trhu hrdou historii a tímto krokem nadále posilujeme svou pozici jediného významného evropského dodavatele chytrých telefonů,“ řekl Jean-Francois Baril, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti HMD Global.

Rozebrání samotné Nokie G22 je velice jednoduché, protože na zádech se nachází jen plastová vanička. Tu stačí pomocí plastového trsátka či jiného nástroje odcvaknout a během chvilky se budete nacházet uvnitř mobilu. Možná bude výměna displeje, akumulátoru (baterie), fotoaparátů a dalších dílů. Vlastně mi to hodně připomíná staré mobily Nokia Lumia s dnes již mrtvým systémem Windows Phone/Mobile. U těch byla výměna dílů také velice snadná.

Zdroj: Nokia
Zdroj: Nokia

Zdroje: Nokia, theguardin.com

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*