Nokia 3.1 a „banánová“ Nokia 8110 přichází do prodeje

Finská společnost HMD Global stojící za mobily značky Nokia na náš trh uvádí dvojici nových modelů. Jedná se o chytrý mobil Nokia 3.1, který navazuje na dle tiskové zprávy doposud nejúspěšnější model Nokia 3. Druhým mobilem je znovuzrozená Nokia 8110 s výsuvným krytem na klávesnici.

 

Nokia 3.1

Nový model by dle tiskové zprávy měl být o 50% výkonnější a o výkon se bude starat osmijádrový procesor MediaTek 6750, 2 GB RAM a nechybí ani 16 GB interní úložiště s podporou paměťových karet MicroSD. Vylepšení se dočkal i zadní fotoaparát s 13 Mpx rozlišením.

 

Dobrou zprávou je operační systém Android v čisté podobě. Ten je zapojen do programu Android One, jak je u nových modelů Nokia zvykem. Díky tomu bude mobil dostávat časté aktualizace, a to včetně bezpečnostních záplat. Potěší také zachování NFC, které lze využívat pro bezkontaktní platby.

Cena Nokie 3.1 byla stanovena na 3 599 Kč s DPH.

 

 

 

Nokia 8110 – „banán“ s klávesnicí

Znovuzrozená Nokia 8110 je obyčejným tlačítkovým mobilem, který byl však obohacen o všechna 4G/LTE pásma a lze využívat rychlý mobilní internet bez problémů. Nepostrádá ani podporu VoLTE.

Výhodou Nokie 8110 jsou Google aplikace a chybět tedy nebude synchronizace kontaktů či událostí z kalendáře. Možné je také nainstalovat všechny potřebné aplikace včetně Google Map, Facebooku a Twitter.

Cena Nokie 8110 byla stanovena na 1 999 Kč s DPH a na našem trhu se bude prodávat v černé barevné variantě a také banánové žluté. Tu však bude exkluzivně prodávat e-shop Alza.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*