Cenzura na Twitteru: Elon rozdává bany novinářům a Mastodonu

Elon Musk nedávno koupil sociální síť Twitter, což neslo vlnu nevole. Vlastně díky tomu je momentálně populární svobodnější sociální síť Mastodon. Elon své šílené nápady do twitteru již začíná promítat a jedním z nich je třeba zpoplatnění ověření účtů za $8/měsíc. Teď však zavádí tvrdou cenzuru a ruší účty, které se mu jednoduše nelíbí.

Na Twitteru byl velmi populární účet @ElonJet, který monitoroval a publikoval polohu letadla Elona Muska. Zabanovány jsou další podobné účty sledující letadla ruských oligarchů a dalších zbohatlíků. Je na místě upozornit, že všechny tyto informace o letadlech jsou všem veřejně dostupné a jejich publikace neporušuje zákony EU nebo USA.

Web Techcruch.com informoval také o tom, že byl zabanován oficiální Twitter účet @joinmastodon. Ano, jedná se o účet již zmíněné svobodnější sociální sítě Mastodon. Blokace tohoto účtu je vážně úsměvná a pro Mastodon jen prospěšná. Uživatelům Twitteru se cenzura totiž nelíbí a začínají opět rušit své účty a přecházet.

Vrcholem cenzury je však blokování známých novinářů. Nejedná se o žádné konspirátory, ale o legitimní novináře, kteří mimo jiná témata slušně píší právě i o Muskovi. Jen proto mají tedy ban a Twitter začíná připomínat tvrdá cenzorní opatření v současném Rusku nebo Číně.

Seznam banovaných novinářů:

  • Donie O’Sullivan – CNN
  • Drew Harwell – The Washington Post
  • Ryan Mac – The New York Times
  • Aaron Rupar – nezávislý novinář

Zdroje: Techcruch: 1/2/3, Twitter, eff.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*