Withings Steel HR Sport – Hybridní hodinky do společnosti, ale i sport (RECENZE)

Francouzský výrobce Withings ve svém portfoliu nabízí hybridní hodinky, chytré váhy a další zajímavé produkty. Společnost koupila finská Nokia, která si ji pod křídly držela celé dva roky. V současné době je Withings opět samostatný, a i na našem trhu prodává hodinky Withings Steel HR Sport. Jedná se o hybridní hodinky, tedy hodinky, které vypadají obyčejně, ale přesto nabízí fitness funkce. V době testování bylo možné hodinky zakoupit za cenu lehce pod 5000 Kč.

 

 

Obsah balení – nic nečekaného

Poměrně rozměrná bílá krabička ukrývá hodinky s již připnutým silikonovým řemínkem (nebo koženým – dle zakoupené varianty). V balení se dále nachází nabíjecí kolébka s dlouhým USB kabelem a nechybí ani návody. Nabíjecí adaptér se v balení již nenachází, ale ten již snad každý má doma.

 

 

 

Design a zpracování – do společnosti, ale i na sport

Withings Steel HR Sport jsou svým designem unikátní. Tváří se jako obyčejné hodinky, kterých je všude plno, ale ve skutečnosti v sobě ukrývají chytré fitness funkce. Někteří rýpalové mohou tvrdit, že se nejedná o chytré hodinky, protože do nich nelze instalovat aplikace, ale jaká je vůbec definice chytrých hodinek? Withings tento model hodinek prezentuje jako hybrida, který se nachází někde mezi obyčejnými a chytrými hodinkami. Osobně se mi tento přístup líbí, protože ne každý chce dotykové hodinky se špatnou výdrží na jedno nabití.

 

Hodinky jsou zpracované výborně a můžete si je vzít do společnosti, ale využívat je můžete také při sportovních aktivitách. Potěší také vodotěšnost do 50 metrů (5 ATM/165 stop) a vzít si je můžete třeba i do bazénu.

Prodávají se v mnou testovaném provedení s bílým ciferníkem, ale k dispozici je také černé provedení ciferníku. Pokud si hodinky budete chtít objednat přímo od výrobce, tak si jejich vzhled včetně řemínků můžete přizpůsobit přímo na webových stránkách. Ciferník chrání vyboulené tvrzené sklo, které výborně zapadá do pouzdra z oceli 316L o průměru 39,5 mm. V ciferníku s ručičkami si můžete všimnout druhého malého ciferníku s jednou ručičkou značící pokrok ušlých kroků. Standardně je přednastavený cíl 10 tisíc kroků. V druhé části ciferníku se nachází černý kroužek s OLED displejem.

Pravá část hodinek nabízí jedno ovládací tlačítko a na spodní části si můžete všimnout potřebných senzorů. Díky tloušťce 13 mm a nízké 49 gramové váze hodinky na ruce sedí dokonale. Během používání jsem je na ruce vůbec necítil a nijak mi nepřekáží ani během spánku.

 

 

Rozhodně potěší možnost si řemínky měnit dle potřeby. Hodinky si již můžete zakoupit se silikonovým a koženým řemínkem. Navštívit však můžete jakékoli hodinářství či e-shop a zakoupit si řemínek se standardním rozměrem 20 mm. Během testování jsem vyzkoušel výměnu řemínku a použil jsem kožený řemínek, ale jelikož mi 20 mm rozměr řemínků zrovna moc nevyhovuje, tak jsem zvolil 18 mm rozměr. Na hodinkách sedí skvěle a kůže jim skutečně sluší, jak můžete vidět na snímcích níže. Pokud se ale chystáte plavat, tak pro tyto aktivity však doporučuji spíše silikonový řemínek.

Originální silikonový řemínek v balení

S dokoupeným koženým řemínkem

 

 

 

Displej, vibrace, notifikace a buzení

Withings Steel HR Sport nemají dotykový displej, ale OLED displej umí zobrazit všechny potřebné informace. Jedním stiskem bočního tlačítka můžete zobrazit datum a čas, což oceníte především v noci, kdy ciferník s ručičkami není vidět. Čísla v černém displeji svítí bíle a při pohledu v noci nevypálí oči. Jas displeje si také můžete nastavit v mobilní aplikaci, kde je možné nastavit automatickou regulaci podle času.

 

Naměřené aktivity, stav nabití a další informace můžete na displeji zobrazit dalšími stisky tlačítka. Na displeji se zobrazují také příchozí notifikace a lze si přečíst také krátké zprávy. Dlouhým stisknutím tlačítka pak vyvoláte menu, kde můžete spustit rychlé spuštění měření běhu, plavání, jízdy na kole, venkovní chůze a další aktivity. Danou aktivitu vždy zvolíte dalším dlouhým stisknutím.

Hodinky v sobě ukrývají také vibrační motorek a síla vibrací je na běžné používání notifikací zcela dostatečná. Nechybí ani užitečné budíky, které si můžete nastavit v mobilní aplikaci. Během buzení hodinky na ruce vibrují dostatečně a jejich vibraci vypnete opět bočník tlačítkem.

 

 

 

Jaké fitness aktivity hodinky umí měřit?

Konečně se dostáváme k té „chytřejší“ části, kterou je měření fitness aktivit. Hodinky v sobě ukrývají všechny potřebné senzory pro měření ušlých kroků, vzdálenosti, spánku a na spodní části hodinek zeleně bliká senzor pro měření tepové frekvence. Nechybí ani počítání spálených kalorií.

 

Musím říci, že s měřením nachozených kroků a vzdálenosti jsem byl opravdu velice spokojený. Hodinky nepočítají kroky při čištění zubů a naměřená vzdálenost v porovnáním s Google mapy je odpovídající. U fitness náramků a hodinek se však zaměřuji i hodně na měření spánku, což je velkým problémem nositelných zařízení. Velká část hodinek neumí měřit spánek spolehlivě během dne. Withings však měření spánku zvládá výborně v noci i během dne. Změří i krátké usnutí a v mobilní aplikaci pak máte přehled o tom, jak dlouho spíte, kolikrát se v noci vzbudíte, jaký byl srdeční tep a informace o lehkém a hlubokém spánku (screenshoty níže).

Pokud chodíte běhat, jezdíte na kole, plavete nebo děláte jiné již zmínění aktivity, tak jistě oceníte jejich měření i pomocí GPS. Hodinky v sobě však GPS modul bohužel nenabízí, ale umí využívat GPS z mobilního telefonu. Naměřené sportovní aktivity jsou pak přesnější a můžete je sledovat na mapě.

 

 

 

Mobilní aplikace – pro Android a iOS

Spojení mezi mobilem a hodinkami logicky probíhá skrze úsporné Bluetooth LE (Low Energy) a prvotní spárování je velice jednoduché, ale nejdříve je třeba hodinky nabít. Hned po spárování je nutné si vytvořit účet, udělit potřebná oprávnění a stáhnout dostupné aktualizace firmwaru.

Withings má pro své produkty univerzální mobilní aplikaci Health Mate pro platformy Android (Obchod Play) a iOS (App Store). Do aplikace si tedy můžete přidat všechny produkty od Withings a mít tak vše pěkně pod kontrolou. Své naměřené aktivity můžete také synchronizovat s Google Fit, RunKeeper, MyFitnessPal, Samsung Health a řadou dalších aplikací.

Hned po spuštění aplikace Health Mate máte přehled o všech naměřených aktivitách a celé prostředí je velice jednoduché. Aplikaci zvládne ovládat opravdu každý, ale někomu může vadit absence češtiny… Myslím si ale, že slovíčka obsažena v prostředí jsou jednoduchá a časem si na ně zvykne i anglicky nemluvící uživatel.

 

Všechny naměřené aktivity si můžete rozklepnout a prohlédnout si podrobné statistiky, kdy můžete vidět naměřené kroky, vzdálenost, spálené kalorie a z GPS aktivit i krásný přehled chůze či jiné činnosti zaznamenané hezky na mapě. Výborný je přehled spánku, kdy máte přehled o délce spánku, kvality, naměřený srdeční tep, rozdělení mezi lehkým a hlubokým spánkem a záznam všech probuzení. Pokud se ale často budíte, jako já, tak algoritmus aplikace kompletní data o spánku v aplikaci zobrazí přibližně po hodině od probuzení. Je celkem škoda, že nejsou k dispozici okamžitě.

 

Na spodní části aplikace se můžete přepínat mezi: Timeline – všechny naměřené aktivity, Dashboard – rychlý přehled naměřených aktivit, Programs – porovnávání aktivit s kamarády a jejich překonání a další, Devices – spravování hodinek a jejich nastavení a nakonec Profile – váš profil.

Vrátíme se zpět do sekce Devices, kde můžete podrobně nastavovat příjem notifikací z aplikací. K dispozici je také správa Workout – měření aktivit přímo z hodinek, Screen customization – co se má zobrazit na malém OLED displeji, Set the time – nastavení času v ciferníku a v Next alarm jsou budíky. Po rozklepnutí Settings zas máte kontrolu nad jasem displeje, dostupnosti aktualizací firmwaru hodinek a informace o zařízení.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení – tak to má vypadat!

Problém chytrých hodinek je ve výdrži na jedno nabití. Dnešní smartphony nabíjíme denně a myslet ještě na nabíjení hodinek je vážně nepříjemné… Jelikož Withings Steel HR jsou hybridní hodinky, které se nachází někde mezi světy klasických a chytrých hodinek, tak nemají dotykový displej a mají tedy daleko menší energetickou spotřebu. Výrobce slibuje 25denní výdrž na jedno nabití, což mohu rozhodně potvrdit. Pokud však budete používat notifikace a budíky, tak jsem se dostal na nádherných 20 dní na jedno nabití.

 

V balení se nabíjecí kolébka s dostatečně dlouhým USB kabelem. Hodinky na kolébku stačí jen položit a během okamžiku se začnou nabíjet. Procentuální stav nabití se bude zobrazovat na malém OLED displeji nebo přímo v mobilní aplikaci v sekci Devices. Z úplného vybití do 100% se akumulátor v hodinkách nabil za přibližně 2 hodiny, což je slušné.

 

 

 

Závěr – vhodné pro každého?

Withings se podařilo vyvinou elegantní hodinky, které přesto umí měřit všechny potřebné denní aktivity a mají výbornou výdrž na jedno nabití. Z hodinek mam opravdu dobrý pocit a líbí se mi i svoboda výměny řemínků, vydařená aplikace a přesné měření spánku.

Cena se v době testování na našich e-shopech pohybovala lehce pod 5000 Kč, což je dle mého názoru adekvátní cena. Získáte tak kvalitní a hezké hodinky, které jsou vhodné do společnosti, ale i na každodenní sportování.

V recenzi si hodinky vedou skvěle a jedinou výtku bych měl k angličtině v mobilní aplikaci, což může být pro některé uživatele překážkou. Pokud však hledáte chytré hodinky s možností instalací aplikací, tak bych se poohlédl po něčem jiném.

 

 

Co se mi líbí?

  • Elegantní design
  • Dlouhá výdrž na jedno nabití
  • Nabíjecí kolébka s dlouhým kabelem
  • Možnost snadné výměny 20 mm řemínků
  • Výběr řemínků přímo při objednávce na stránkách výrobce
  • Povedený mobilní aplikace

 

Co se mi nelíbí?

  • Někomu může vadit angličtina v mobilní aplikaci

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*