Má váš mobil výřez v displeji? Jak jej zakrýt? (Android)

Svět mobilních telefonů se na můj vkus mění pomalu, ale přeci jen se mění. V loňském roce přišel velký nástup moderních protáhlých displejů s minimalizací rámečků. Aby bylo možné někam vložit selfie kamerky, reproduktor pro hovory, notifikační diodky, potřebné senzory a případné LED diodky pro focení selfie, tak se to často neobešlo bez výřezu v displeji.

 

 

Nejlépe dle mého názoru vypadají malé kapkovité výřezy, které nejsou velké a disponují většinou pouze selfie kamerkou. Rozměrnější výřezy v displeji mohou někomu připadat nevzhledné a dle některých uživatelů kazí celý design mobilu. Jak jej ale zakrýt? Velká část výrobců tuto možnost nabízí přímo v nastavení telefonu.

Pokud váš mobil nemá již od výrobce možnost „skrytí“ výřezu v displeji, tak díky svobodě systému Android si lze stáhnout nějakou z bezplatných aplikací. Přesně tímto mobilem je mobil ASUS ZenFone Max Pro M2, kde jsem vyzkoušel aplikaci Notch Remover od vývojáře Small Apps Inc. Aplikace umožňuje velikost zakrytí (vytvoření černého pruhu) a také možnost výběru jeho designu. K dispozici je klasický černý pruh, výřez z iPhonu X, Google Pixel 3 XL, pandí uši a řada dalších. Aplikace je dostupná  Obchodu Play v bezplatné verzi a Pro verzi za 20 Kč.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*