Nechcete ovládací gesta Androidu 9.0 Pie? Jak vrátit zpět trojici tlačítek v displeji?

Jednou z velkých novinek systému Android 9.0 Pie jsou ovládací gesta. Ta nahrazují již roky zažitou trojici ovládacích tlačítek systému. Po zakoupení nového mobilu tedy můžete narazit na to, že klasickou trojici tlačítek v displeji (navigační panel) již po prvním spuštění neuvidíte.

 

To je případ např. nových mobilů Nokia 7.1 a Nokia 8.1. Pro uživatelé mohou být ze začátku gesta matoucí, ale časem si na ně zvyknou. Osobně se mi gesta líbí, ale přijdu tak o menu aplikací s jejich vyhledáváním, což mi hodně vadí. Jednoduše nedokážu s gesty pracovat a používat mobil kvůli nim efektivně. Pokud máte stejný problém, tak naštěstí v každém mobilu s Androidem 9.0 je možnost používat klasická tlačítka.

Jak vrátit klasická Androidí tlačítka?

Pokud vlastníte mobil s nadstavbou, tak se může postup lišit. Tento postup byl popsán na základě čistého systému Android v mobilu Nokia 7.1.

 • Přejděte do nastavení telefonu
 • Úplně dole najděte kolonku: Systém a následně zvolte: Gesta
 • V tomto menu se nachází všechna dostupná gesta mobilu. Pokud chcete navigační panel s trojicí zažitých tlačítek, tak přejděte do: Přejetí prstem nahoru po tlačítku plochy a tuto funkci vypněte.
 • Nyní máte k dispozici klasická tlačítka a menu aplikací.
 • Pokud se změna neprojevila, tak restartujte mobil.

3 komentář

 1. Poděkování

  Díky pomohlo

 2. návrat tří tlačítek

  díky, pomohlo

 3. Moc děkuji za návod. Hodně mi to pomohlo. Dííííky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*