Aktualizace webu: Jakým výrobcům mobilů se letos nebudeme věnovat?

Letos prochází infoek.cz různými změnami, a to se netýká jen samotného webu, ale i testování různých produktů. Stále platí, že většinu recenzí a článků si jako majitel budu psát sám, ale i letos se objeví něco od kolegů. Nijak se netajím tím, že netoužím po velkém růstu webu, proto si zde na rozdíl od jiných médií mohu psát dle vlastního uvážení a spolupracovat jen se společnostmi, se kterými spolupracovat opravdu chci.

 

Změny na webu:

Z webu před nějakou dobou byla odstraněna služba Google Analytics a byla plně nahrazena lepšími a svobodnými open-source řešeními Umami a Matomo. Bylo tak učiněno po opravdu dlouhém zvažování a nechutí ze služby Google Analytics, která data předává dalším službám a má příšerné smluvní podmínky. Zvažuje se i odchod z některých sociálních sítí a kvůli podmínkám jsou i některá videa s návody přesouvána na svobodnou platformu Peertube.

 

Změny v rámci spoluprací

Co se testování produktů týče, tak letos přibude recenzí a článků i o jiných produktech, než jsou mobilní telefony. Rozhodl jsem se, že se letos na webu nebudou objevovat články a recenze produktů od vybraných výrobců. Tímto článkem tedy odpovídám na dotazy některých čtenářů, kterými jsem především formou e-mailu kontaktován.

Letos se na infoek.cz neobjeví recenze ani články produktů od výrobce HONOR. Výrobce se odstřihl od mateřského Huawei a je na našem trhu zpět i s Google službami. Mobily však svým designem, konstrukčním zpracováním i operačním systémem stále působí, jako kdyby za nimi Huawei stál… Nemám problém s designem či systémem těchto mobilů, ale s jejich zastoupením pro Českou republiku. To se netýká žádné PR agentury (s těmi problémy nemám), ale přímo HONORu, tedy spíše jednoho zaměstnance, kterým jsem byl během loňská telefonicky kontaktován. Patřím totiž mezi ty redaktory, které silně obtěžují telefonáty, zda napíšu o nějaké novince. Naprosto chápu, že i na tyto lidi je kladen velký tlak, ale stačilo by být trochu příjemný a nediktovat si. Na vlastní malý projekt píšu právě proto, že si mohu svobodně psát a nemusím nikoho poslouchat.

Samozřejmě i na infoek.cz se objevují občas nějaké PR články a články v rámci různých spoluprací. To je v rámci přátelských vztahů a po příjemné domluvě. 😉

Nadále platí, že ani letos se na tomto webu neobjeví žádné recenze mobilů a jiných produktů značky Samsung.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*