Jak zapnout šetření očí ve Windows 10 bez nutnosti stahování aplikace?

Microsoft vypustil velkou aktualizaci systému Windows 10, která nese název Creators Update. Tato aktualizace opravuje spoustu chyb, vylepšuje zabezpečení samotného systému a také zavádí pár drobnějších ale příjemných novinek. Skvělou novinkou je funkce Noční osvětlení, kterou můžeme znát především z mobilních telefonů pod názvem Režim čtení.

Nastavení nočního osvětlení ve Windows 10

Noční osvětlení je funkce, která šetří vaše oči tím, že utlumí záření modrého světla z monitoru. To bylo využívat díky aplikacím třetích stran jako je třeba aplikace Flux. Nyní tuto funkci ale nalezneme hezky v systému Windows 10 a Flux jsem tedy mohl odinstalovat. Novou funkci můžete v lupě na liště najít pod názvem Noční osvětlení a nebo se nachází v Start/Nastavení/Systém/Displej.

Nastavení nočního osvětlení ve Windows 10 – Nastavení automatické aktivace

V nastavení si tedy můžete nastavit teplotu barev, která vám bude vyhovovat a displej nebyl úplně oranžový. Nechybí ani možnost automatické aktivace tohoto režimu ve zvolený čas a nebo podle západu slunce (nutné povolit lokalizaci polohy). Musím říci, že tato funkce funguje opravdu moc pěkně a nechápu, proč ji Microsoft do Windows nenasadil už dávno …

Pokud tuto funkci nikde nemůžete najít a máte legální licenci k Windowsu 10, tak přejděte do Start/Nastavení/Aktualizace a zabezpečení/Windows Update a stáhněte aktualizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*