Jak umí Xiaomi 13 Pro pořizovat 8K/4K video třemi fotoaparáty?

Xiaomi 13 Pro umí pořizovat videa všemi třemi zadními fotoaparáty. Hlavním fotoaparátem je možné pořizovat videa v maximálním rozlišení 8K, ale se 24 FPS a kvalita videí není ideální. Má to tak však i veškerá konkurence. 8K video v dnešní době beztak moc využití zatím nemá. Sáhnout tedy můžete po 4K nebo Full HD rozlišení se 30 a 60 FPS. Je fajn, že ve 4K se 60 FPS je možné pořizovat videa hlavním, ultraširokoúhlým fotoaparátem i teleobjektivem. Během natáčení videa je možné pořizovat snímky a mezi hlavním a ultraširokoúhlým fotoaparátem se lze přepínat posuvníkem. To funguje při maximálním rozlišení 4K se 30 FPS.

Pořízena videa jsou ze všech třech fotoaparátů moc pěkná, mají věrné barevné podání, dostatek detailů i výbornou stabilizaci. Optickou stabilizaci obrazu však dle výrobce má hlavní fotoaparát a teleobjektiv. U ultraširokoúhlého fotoaparátu OIS bohužel chybí, ale během testování mi to vůbec nevadilo. Softwarová stabilizace u tohoto fotoaparátu funguje výborně, a i videa s větším zorným polem jsou hezké a stabilní. Netrpí ani na deformaci po stranách. Velmi spokojený jsem i s pořizováním audia a řekl bych, že mikrofony jsou citlivější, než to bylo u loňského modelu.

I u videa můžete využívat výborné režimy. Vyzdvihnout musím výborný režim Super makro, který skrze teleobjektiv umí pořídit detailní makro video, a to až v rozlišení 4K se 60 FPS. Stejně jako u fotografie není třeba nic nastavovat. Jen zapnete režim a již můžete pořizovat videa blízkých objektů. Rozostření funguje výborně, nemá tendence zasahovat do dané scény a software ani nepřesaturuje barvy, jako to u makra dělá některá konkurence. K dispozici jsou i další režimy stabilizace, pořizování s nočním režimem, manuálním nastavením rozostření, zapnutí HDR režimu, PRO režimu pro manuální nastavení parametrů, filtry, časoběr ve dne i v noci, zpomalené záběry, zrychlené záběry, VLOG, krátká videa, s filmovým černým pruhem a další.

  • Zpomalený záznam videa: 120 sn./s, 240 sn./s, 480 sn./s, 960 sn./s, 1 920 sn./s

 

Videa z hlavního fotoaparátu:

 

Video z ultraširokoúhlého fotoaparátu:

 

Videa z teleobjektivu se Super makro režimem:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*